Rakúska pošta začala s predajom kryptomien

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Rakúska pošta je veľmi pokroková. V súčasnosti začala predávať kupóny, ktoré si môžete zameniť za niektorú z nasledujúcich kryptomien: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA, Ripple, Dash, Komodo a Bitcoin Cash.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Kupóny sú k dispozícii na viac než 400 pobočkách a u viac než 1300 partnerov rakúskej pošty. Kryptomenové kupóny je možné nakúpiť v troch nominálnych hodnotách: 50 €, 100 € a 500 €.

Všetko, čo k nákupu potrebujete, je emailová adresa. Zvolená kryptomena sa potom prevedie do integrovanej peňaženky na burze Bitpanda, kde s ňou môžete voľne zaobchádzať.

Cena za túto službu je údajne najlepšia v krajine. Na poskytovaní tejto služby spolupracuje rakúska pošta so spoločnosťou Bitpanda.

Ak budete mať počas prázdnin cestu do Rakúska alebo cez Rakúsko, môžete si nákup prostredníctvom rakúskej pošty vyskúšať sami.

Je to veľmi zaujímavý nápad a ak by sa k niečomu podobnému odhodlali aj ďalšie pošty, mohlo by to prispieť k väčšiemu rozšíreniu kryptomien. Avšak Slovenská pošta môže o niečom podobnom iba snívať. V Českej republike má asi k podobnému rozšíreniu najbližšie Alza so svojimi automatmi. Reportáž o tom, ako tieto automaty fungujú, pripravujeme.

Zatiaľ je iba veľmi málo informácií o tom, koľko táto služba stojí, prípadne aké sú poplatky. Nie je tiež jasné, či existuje nejaký denný limit na nákup. Podľa vyjadrenia užívateľa na fóre Reddit, ktorý službu vyskúšal, sa pohybuje poplatok okolo 3 % z čiastky, čo je pod úrovňou poplatkov obvyklých napríklad pri kryptobankomatoch, ale viac než na burze. Zdá sa, že za jednoduchosť a anonymitu sa platí.

A čo vy, kúpili by ste si kryptomeny na pošte týmto spôsobom? Resp. aké spôsoby nákupu preferujete?

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Zdroj:
https://www.bitpanda.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.