SPRÁVY – Najlepší mesiac pre Bitcoin napriek tvrdej korekcii je za nami!

0

Ľadový február máme za nami. Zima nebola iba vonku, ale aj na trhu s kryptomenami. Teda… aspoň v posledných dňoch, keď Bitcoin po fenomenálnom raste padol o 33%. Takéto korekcie však nie u ničím výnimočným. Stačí sa pozrieť na rok 2017, trh vtedy prešiel niekoľkými veľkými prepadmi trhu a nakoniec pokračoval v parabolickom stúpaní až do decembra.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa Bitcoin popasuje s hladinou 50 000 dolárov. V prvej polovici februára ju prekonal po štvordňovej konsolidácii a krátko na to sa stal biliónovým aktívom. Je dosť možné, že teraz bude na prekonanie päťdesiattisícovky potrebovať viac pokusov. Pred nami je totiž historicky negatívny mesiac marec. Veľa teda od kryptomien nečakajme.

4h BTC/USD - Bitstamp
Bitcoin vo februári 2021

Korekcia zamávala s Ethereom, konkurencia ho doháňa

Najhoršie na korekciu z posledného týždňa zareagovalo Ethereum, ktoré sa krátko po prekonaní hladiny 2000 dolárov zrútilo na 1350 dolárov, čo je cena zo začiatku februára.

A aby toho nebolo málo, Ethereum konečne dostalo vážneho konkurenta. Cardano ADA v priebehu februára predviedlo neskutočnú jazdu a aj v dňoch, keď trhy krvácali, dosahovalo nové historické maximá. ADA za to vďačí skvele načasovanému hard-forku Mary, ktorý priniesol podporu smart-kontraktov a tokenov.

ADA funguje na technologicky vyspelejšom a hlavne rýchlejšom proof-of-stake blockchaine a nie je tak limitované drahými poplatkami za transakcie, či používanie smart-kontraktov. Cardano je teda pripravené privítať DeFi ekosystém. Je dosť možné, že po dokončení podpory jazyka Solidity na tento chain prejdú niektoré známe DeFi projekty.

ETH vs. ADA
ETH vs. ADA

Dokonca sa šepká, že Cardano by v blízkej dobe mohlo v kapitalizácii predbehnúť samotné Ethereum! Avšak k tomu má ešte ďaleko. O možnom ETH-ADA flippeningu sa dočítate v našom článku.

Ethereum zatiaľ na prechod na PoS systém čaká. Vývojári ešte musia dokončiť shardovací protokol. Pracujú tvrdo, o čom svedčí aj fakt, že Ethereum 2.0 čoskoro čaká hard-fork HF1 a Ethereum 1.0 čaká Berlin hard-fork.

Chystá sa lepšia rasa DOGEcoinu? Vývojári pripravili hard-fork!

Komunita okolo DOGEcoinu sa spojila a po dlhom čase pripravila UPGRADE siete. Kryptomena DOGE založená na starom meme, ktorej kapitalizácia nejakým zázrakom vystrelila na šesť miliárd dolárov, tak bude rovnako kvalitná, ako HYPE okolo nej. Teda, aspoň teoreticky.

Ak chcete vedieť, čo všetko sa chystá pre DOGEcoin, pokračujte v čítaní tu.

Niekto vydiera Tether! Požaduje výkupné 500 BTC

Spoločnosť Tether dnes na svojom Twitteri informovala o pokuse o vydieranie. Neznámy hacker firme oznámil, že ak nedostane 500 BTC (aktuálna hodnota cca $220 miliónov), zverejní dokumenty, ktoré zničia dôveru vo firmu. Podľa Tetheru ide o sfalšované záznamy komunikácie medzi firmou a bahamskou bankou, v ktorej má účet.

Tether na twitteri oznámil, že nič platiť nebude.

JP Morgan odporúča nakupovať Bitcoin!

Americká banka JP Morgan na čele s riaditeľom Jamie Dimonom bola v minulosti vyhláseným odporcom Bitcoinu. Jamieho posmešky však skončili v roku 2017 po tom, čo kapitalizácia Bitcoinu prekonala dvesto miliárd dolárov. Analytici JP Morgan sa na konci minulého roka opäť začali vyjadrovať ku kryptomenám, tentokrát však podstatne fundovanejšie.

Na titulky časopisov sa napríklad dostalo vyjadrenie, že Bitcoin kradne vzácnym kovom podiel na trhu. Odvtedy sme od banky zaznamenali niekoľko ďalších fundovaných vyjadrení a teraz prišlo jedno, ktoré nás naozaj zaskočilo a prekvapilo.

“V dobre diverzifikovanom môžu investori pridať až 1% svojej alokácie do kryptomien, čo poslúži, ako hedge proti volatilite na tradičných trhoch.”

Pozrite si záznam dnešného streamu na BitLinku

Dnes večer sme streamovali na našom kanále BitLink. Analyzovali sme Bitcoin, ale aj ďalšie kryptomeny. Pozrieť si to môžete zo záznamu. A nezabudnite sa prihlásiť na odber videí!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre