Ethereum 1.0 čaká Berlin hard-fork – Na čo sa môžeme tešiť?

0

Zatiaľ čo Ethereum dnes prvýkrát v histórii prekonalo okrúhlu hladinu 2000 $, technológia, na ktorej táto platforma funguje, sa naďalej vyvíja. Nedávno sme vás informovali o nadchádzajúcom hard-forku 2.0 Beacon Chainu, ktorý prinesie kompatibilitu s light klientom, optimalizáciu siete a bugfixy.

Ethereum 2.0 je budúcnosť, no vývojári nezabúdajú žiť v prítomnosti a na polovicu apríla pripravili vylepšenie súčasnej 1.0 siete. Berlin hard-fork bol pôvodne naplánovaný na začiatok leta 2020, no presunul sa kvôli obavám z centralizácie. V tom čase totiž väčšina ETH uzlov fungovala na Geth klientovi.

Zaujíma vás cena Etherea? Ethereum prekonalo 2000 $ – aké míľniky ho teraz čakajú? Odpoveď dá fibo extension

Čo všetko prináša Ethereum 1.0 Berlin hard-fork

Berlin prinesie menšie optimalizácie súčasnej PoW siete. Zmení spôsob, akým Ethereum Virtual Machine (EWM) číta smart kontrakty, zefektívni používanie gasu a pridá ďalšie prvky na ochranu siete proti DDoS útokom.

Berlin hard-fork bo za posledné mesiace dôkladne preskúšaný na sérii testovacích sietí. Táto aktualizácia dokopy zahŕňa päť Ethereum Improvement Protokolov (EIP – vylepšenia ETH siete).

Chcete vedieť viac o nadchádzajúcich forkoch Ethereum sietí? To nájdete viac info. o HF1 – prvom vylepšení nového 2.0 Beacon Chainu.

Ethereum 2.0 sa chystá na svoj prvý hard-fork!

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre