Fundamentálna a technická analýza Cardano (ADA) – Pripravení na rast k 2 USD?!

Kategorie: Novinky

Posledný týždeň sa na trhu s kryptomenami niesol v znamení pomerne výrazných korekcií, kedy viaceré kryptomeny stratili oproti svojim lokálnym maximám aj niekoľko desiatok percent. Výnimkou však bol statočný bojovník Cardano. Hodnota tejto kryptomeny počas tohto obdobia paradoxne rástla. Čo nás čaká ďalej?

Nezastaviteľný rast

Cardano zazilo v posledných mesiacoch silný uptrend. Len v tomto roku poskočila táto kryptomena o viac ako 475%. Je pozoruhodné, že vzrástla o viac ako 6 700% voči svojej najnižšej hodnote v roku 2020.

Mohlo by vás zaujímať: Maiar Wallet – Unikátna krypto peňaženka, ktorá vám umožní prevody cez telefónne číslo! (+BONUS 10 USD v prípade nákupu EGLD cez peňaženku)

Za posledný rast môže hlavne upgrade s názvom Mary, ktorý sa začne dnes. Vďaka tejto aktualizácii bude sieť efektívnejšia a rozmanitejšia. V druhom prípade pomôže podporiť stablecoiny ako Tether. Pomôže tiež vytvárať takzvané NFT mince. 

Chcete nakupovať Ethereum, Cardano alebo iné kryptomeny? V tom prípade by ste si mali nájsť kvalitnú a overenú burzu, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch. My odporúčame Binance. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

“Mary”

Mary fork predstavuje významný míľnik projektu Cardano, ktorý smeruje k smart kontraktom. Podľa najnovšieho tweetu od IOHK veľmi očakávaná aktualizácia predstaví natívne tokeny a multi-asset podporu. Očakáva sa, že vývoj prinesie ADA nové prípady adopcie a pripraví pôdu pre prosperujúcu decentralizovanú krypto ekonomiku.

Mary v podstate otvára svet možností vývojárom, ktorí chcú migrovať alebo úplne vybudovať používateľsky definované natívne tokeny. Táto funkcia transformuje decentralizovaný blockchain na multi-asset blockchain. Táto aktualizácia má Cardano priblížiť k uskutočneniu jeho prísľubu dodania širokej škály možností použitia, ako sú non-fungible tokeny (NFT), stablecoiny, Decentralized Finance (DeFi) a ďalšie.

Technická analýza

Na 1H grafe nižšie môžeme vidieť, že ADA formuje symetrický trojuholník, ktorý môže ísť hore aj dole. Aktuálne však vidíme na hodnotách medzi 1,15 – 1,2 USD silný support, ktorý bol najprv rezistenciou. Tá sa však po silnom pohybe hore zmenila na support. ADA v rámci triangla 2x otestovala tento support, pričom rýchlo nastal odraz späť hore.

Mohlo by vás zaujímať: Celsius Wallet: Získavajte odmeny za držanie BTC, ETH, USDT a mnohých iných bez rizika (+BONUS 70 USD)

Vzhľadom na fundament, ktorý tlačí cenu ADA nahor, je dosť možné, že tento breakout čoskoro vyvrcholí ďalším prudkým rastom smerom hore. Dôležitou zastávkou je úroveň 1,5 USD, kde sa nachádza aktuálna rezistencia, od ktorej sa ADA odrazila späť. V prípade prekonania tejto hodnoty sa nám otvorí cesta na veľmi dôležitú psychologickú hranicu 2 doláre.

Samotný vývoj ADA však záleží aj od celkového správania trhu a pohybov Bitcoinu, ktorý ovplyvňuje celý trh. To treba mať neustále na pamäti.

ADAUSDT 1H, Zdroj: Tradingview

Neriskujte, prenechajte obchodovanie robotom

Páry ADAUSDT a ADABTC sú ďaleko najziskovejšími obchodnými pármi pre robotov. Už od začiatku roka roboti na týchto pároch zarobili mesačne desiatky percent v podstate bez rizika. Ako? Dozviete sa nižšie.

Pokiaľ si netrúfate na obchodovanie, máte k dispozícii alternatívu v podobe automatických trading botov, ktorí obchodujú za vás. Len si jednoducho nastavíte v šablóne hodnoty a hotovo – odteraz už všetko za vás vykonáva bot a vy len sledujete zisky. Pripravili sme pre vás 2 články, v ktorých sa dozviete akú investičnú stratégiu využíva robot, ako si takéhoto robota môžete nastaviť a taktiež uvidíte aj reálnu štatistiku týchto robotov, aby ste mali lepší prehľad.

Prvý článok: Úspešná investičná stratégia DCA – nechajte robotov obchodovať za vás!

Druhý článok: RECENZIA+NÁVOD – Pozrite sa, ako jednoducho nastaviť trading bota + štatistika ziskov

BONUS: Stály profit bez ohľadu na cenu? Pri nastavení SHORT+LONG robota na jednom páre áno!