Spoločnosť Tether dnes na svojom Twitteri informovala o pokuse o vydieranie. Neznámy hacker firme oznámil, že ak nedostane 500 BTC (aktuálna hodnota cca $220 miliónov), zverejní dokumenty, ktoré zničia dôveru vo firmu. Podľa Tetheru ide o sfalšované záznamy komunikácie medzi firmou a bahamskou bankou, v ktorej má účet.

Kontroverzia okolo spoločnosti Tether a údajne falošné dokumenty

Tether je správca najväčšieho stablecoinu, USDT. Mnohí túto mincu považujú za integrálnu súčasť trhu s kryptomenami. Používajú ju takmer všetky veľké burzy a obchodníci po celom svete. USDT je podľa správcovskej spoločnosti plne krytý dolármi, alebo ich ekvivalentami, ktoré Tether drží v banke.

V minulosti sa čast špekulovalo, že Tether podvádza a nemá kryté úplne všetky mince. Podozrenia z frakčného bankovníctva však nikdy nikto nedokázal a USDT si a po šiestich rokoch drží hodnotu.

Môže vás zaujímať: Prečítajte si najnovšiu analýzu Bitcoinu

Spoločnosť sa na twitteri proaktívne vyjadrila k dokumentom, ktoré majú dokazovať, že naozaj nedokáže vykryť všetky USDT tokeny. Samozrejme ich označila za falošné a snahu o získanie výkupného, považuje za úbohú.

Vydierač od Tetheru vyžaduje zaplatiť 500 BTC. Ak sa tak nestane, zverejní ďalšie dokumenty v snahe poškodiť ekosystém Bitcoinu. Firma sa rozhodla túto sumu nezaplatiť. Všetko nahlásila autoritám a “ako vždy, bude plne spolupracovať v snahe vypátrať vydieračov.”

Tether nedávno uzavrel dlhoročný konflikt s generálnym prokurátorom New Yorku, kvôli $850 miliónovej pôžičke sesterskej firme Bitfinex. Vrámci dohody o urovnaní sporu bude musieť počas nasledujúcich dvoch rokov kvartálne publikovať hlásenie o peniazoch držaných na bankových účtoch. Takže už čoskoro sa dozvieme, či má Tether skutočne problémy s krytím svojich tokenov alebo je všetko v poriadku.

Súd s Tetherom zdarne skončil! Firma zaplatí menšiu pokutu a už má pokoj