Mobily od Huawei budú mať BTC peňaženku.
Mobily od Huawei budú mať BTC peňaženku. Zdroj: shutterstock.com/Veja

Mobily od Huawei budú mať peňaženku na BTC – Facebook chystá vlastné krypto –  Výsledky vyšetrovania burzy Upbit budúci týždeň – Bytecoin opäť zahájil obchodovanie – Crypto Facilities otvára obchodovanie s ETH futures – Novogratz: Kryptomeny sú ľudovou revolúciou – Aplikácia Robinhood má teraz hodnotu 5,6 mld. USD – Nvidia očakáva prepad zisku o dve tretiny – Trezor pridal kryptomenu zo seriálu HBO, PiedPiperCoin

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Čínska nadnárodná spoločnosť Huawei Technologies oznámila, že užívatelia mobilných telefónov si budú môcť stiahnuť bitcoinovú peňaženku ako aplikáciu na nových zariadeniach Huawei už tento týždeň. Aplikácia bude tiež predinštalovaná na všetkých nových smatrfónoch Huawei. Cointelegraph.com (v EN)

Písali sme tiež: Ako nainštalovať mobilný miner a začať ťažiť Electroneum

Kryptomeny a ICO

Facebook údajne plánuje uviesť vlastnú kryptomenu, aspoň podľa správy od Alexa Heatha. V súčasnej dobe nie sú známe detaily, ale mohlo by ísť o dosť dramatický posun, vzhľadom k obrovskej užívateľskej základni Facebooku a existujúcej základni pre nákup a predaj tovaru. TheVerge.com (v EN)

Písali sme tiež: Tri spôsoby, ako by bolo možné zničiť Bitcoin (Facebook coin)

Kryptotrhy za posledných 24 hodní stratili viac než 50 miliárd USD, pretože cena Bitcoinu sa znížila o viac ako 8% a ďalšie hlavné kryptomeny zaznamenali tiež pád. Čiastočný dôvod je útek investorov z najväčšej juhokórejskej burzy Upbit potom, čo bolo oznámené vyšetrovanie tejto burzy políciou. Správa z vyšetrovania bude vydaná behom budúceho pondelka. CCN.com (v EN)

Prečítajte si: Hot news -Južná Kórea vyšetruje najväčšiu burzu Upbit – trhy opäť krvácajú

Bytecoin (BCN) by mohol slúžiť ako prípadová štúdia o odolnosti digitálnych aktív. Potom, čo sa ukázalo, že sieť nezvládne zvýšený dopyt po obchodovaní, boli BCN peňaženky na burzách uzavreté a tím bol nútený všetko rýchlo opraviť. V súčasnosti bolo obchodovanie obnovené a cena BCN činí 0,011 USD, čo je pád približne o 60%. Cryptovest.com (v EN)

Crypto Facilities spúšťa obchodovanie s futures kontraktmi s Ethereom. V piatok firma oznámila, že futures kontrakty s ETH budú prvýkrát obchodované na regulovanej platforme v USA. Investori budú môcť zaujať dlhé alebo krátke pozície, ktoré im umožnia ,,rozšíriť investičné príležitosti a efektívnejšie zvládať riziká”, tvrdí firma. Coindesk.com (v EN)

Biznis

,,To bola ľudová revolúcia,” povedal Michael Novogratz počas konferencie Galaxy Digital, ktorá sa konala vo štvrtok v Brooklyne. ,,Nikdy sme nemali trhovú mániu vedenú maloobchodom.” Coindesk.com (v EN)

Aplikácia Robinhood je v súčasnosti ocenená na 5,6 miliardy USA. Fintech firma vo štvrtok oznámila, že získala 363 miliónov USD v rámci financovania v sérii D, vedenej spoločnosťou DST Global. Hoci je Robinhood najviac známa svojou platformou pre sprostredkovanie obchodovania s cennými papiermi bez provízie, začala tiež rozširovať obchodovanie s BTC a ETH, pričom sa očakáva, že v budúcnosti budú pridané ďalšie kryptomeny. Coindesk.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: 11 projektov vo Forbes Fintech 50 pre 2018

Nvidia vydala ďalšiu správu o výnosoch v Q1 2018, ale akcie spoločnosti poklesli o 7,85% potom, čo bolo odhalené, že 287 miliónov USD z príjmov firmy bolo generovaných z priameho predaja ťažiarom kryptomien. Spoločnosť očakáva, že kryptotržby behom tohto štvrťroku klesnú o dve tretiny. Tomshardware.com (v EN)

Hardvérová peňaženka Trezor pridala podporu pre PiedPiperCoin (PPC), fiktívnu menu vytvorenú pre účely HBO seriálu Silicon Valley. CCN.com (v EN)

 

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance