11 kryptoprojektov vo Forbes Fintech 50 pre 2018

0

Forbes netreba určite nikomu predstavovať. Tento americký magazín píše o rôznych témach ako napríklad financie, investovanie, technológie alebo podnikanie. V rebríčku, ktorý zverejnili 13.februára sa tento magazín rozhodol zoradiť top 50 spoločností, ktoré sa zaoberajú technológiami. Až 11 z týchto firiem sa zameriava na blockchain technológiu alebo je spojených s kryptomenami samotnými.

Forbes

Forbes sa na kryptomeny zameral už minulý týždeň, kedy zverejnili rubriku „Najbohatší ľudia v kryptomenách.“ Na tomto zozname sa nachádzali napríklad zakladatelia The Bitfury Group, CoinbaseRipple. Všetky tieto spoločnosti sa rovnako nachádzali aj vo Forbes Fintech 50 pre rok 2018.

Forbes sa rozhodol venovať celý článok práve týmto 11 spoločnostiam. Cieľom bolo objasniť čitateľom, prečo sa práve tieto firmy dokázali prebojovať do Fintech 50 a aký problém riešia. V tomto článku sa napríklad píše:

Blockchain technológia vytvára infraštruktúru, ktorá podporuje verejné kryptotrhy. Rovnako sa zameriava na spôsob, akým sa transakčné poplatky ukladajú a uskutočňujú.“

The Future of Blockchain and Cryptocurrency list

„The Future of Blockchain and Cryptocurrency,“ tak sa volá ďalšia rubrika, ktorú Forbes zverejnil. V tomto článku Forbes opisuje projekty, tímy stojace za nimi, ale aj spoločnosti, ktoré by tieto kryptoprojekty mohli ohroziť. Z 9 firiem, ktoré tento zoznam obsahoval sa až 5 z týchto spoločností dostalo aj do Fintech 50.

Napríklad spoločnosť Blockchain, ktorá je jedna z najpopulárnejších kryptomenových peňaženiek je napríklad hrozbou pre Xapo alebo Coinbase. Ďalšia spoločnosť nachádzajúca sa na liste je Chain. Táto poskytuje blockchain technológiu pre účtovníkov a mala by byť hrozbou pre „neefektívnu dokumentáciu záznamov vo financiách.“

Záver

Kuriozitou je, že 2 spoločnosti, Veem a Robinhood, sa dostali do Fintech 50 listu ale nefigurovali v „The Future of Blockchain and Cryptocurrency“ článku. Veem pritom využíva blockchain technológiu na posielanie a prijímanie financií. Robinhood je zase aplikácia, ktorej používatelia môžu obchodovať s akciami. Nedávno sa však Robinhood rozhodol podporiť obchodovanie aj voči BitcoinuEthereu, ktoré by malo byť spustené už tento mesiac.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre