Burzu Coinbase určite netreba zvlášť predstavovať, keďže patrí medzi jednu z najväčších a najrozšírenejších kryptobúrz na svete. Nikoho rovnako ani neprekvapí, že táto burza má pomerne veľký vplyv na trh, čo dokázala napríklad pri zalistovaní kryptomeny Bitcoin Cash, kedy nastala obrovská pumpa BCH. Takúto negatívnu činnosť burza Coinbase v pláne určite nemala, čo potvrdzuje aj fakt, že iba nedávno vydala oficiálne stanovisko k budúcim plánom.

Rastúca popularita

Kryptomeny nepochybne získavajú stále viac a viac pozornosti, čo sa následne prenáša aj na kryptoburzy. Coinbase samotný zaznamenal obrovský rast už v roku 2017. Vo vyhlásení sa napríklad uvádza:

„Zaznamenali sme takmer 1000% nárast v počte transakcií v Q3 v roku 2017. V budúcich mesiacoch očakávame opäť takmer zdvojnásobenie našich čísiel, pričom sa budeme snažiť zachovať čo najväčší možný štandard bezpečnosti pre našich zákazníkov.“

Snaha o vylepšenie poskytovaných služieb je očividná už dlhšiu dobu, keďže burza počas minulého roka zniekoľkonásobila počty svojich zamestnancov. Ku dnešnému dňu ich zamestnáva viac ako 300 na štyroch rôznych miestach po celom svete.

Zaujímavosťou napríklad je, že iba v minulom roku hodnota samotnej burzy na finančnom trhu vystrelila z 1,6 miliardy dolárov až na 8 miliárd. Táto hodnota nie je určite náhodná, keďže Coinbase spravuje milióny účtov po celom svete s hodnotou niekoľko desiatok miliárd dolárov v kryptomenách.

Plány do budúcna

Burza si uvedomuje, že na trhu im rastie konkurencia takmer každým dňom a preto sa snaží zlepšovať kvalitu svojich služieb. Oproti minulému roku zaznamenala zvýšenú kvalitu najmä v manažovaní databáz alebo kódu a bezpečnosti. Rovnako však zvýšila aj kvalitu ponúkaných služieb.

„Sme hrdí na to, že naše služby fungovali bezchybne vo vysokej kvalite takmer 99,97% času medzi 1.januárom 2018 a dnešným dňom, pričom v apríli sa toto číslo hýbalo až na hranici 99,99%.“

Tak znelo oficiálne vyjadrenie spred pár dní. Najmä vďaka tomu je Coinbase najpopulárnejšou burzou v USA. Rovnako to však môže byť aj vďaka faktu, že burza sa stále snaží o nové vylepšenia. Ako sa uvádza v správe, tento rok sa plánujú zamerať na spoľahlivosť siete, transakčnú rýchlosť a bezpečnosť alebo na podporu infraštruktúry.

Navyše, v roku 2018 má burza v pláne výrazne investovať aj do vývoja backendu a celkovej stability systému. Peniaze na tieto vylepšenia Coinbase získala nielen zo ziskov, ale burza zinkasovala aj takmer 225 miliónov dolárov od rôznych investorov a firiem zaoberajúcich sa finančnými službami.

Záver

Tieto zmeny môžu burze určite pomôcť, avšak musia byť implementované správne a s rozvahou. Nie je to tak dávno, kedy napríklad Kraken spôsobil miernu paniku u svojich zákazníkov tým, ako dlho prerábal svoju platformu (viac sa môžete dočítať v tomto článku). Všetci však veríme, že Coinbase podobnú paniku nespôsobí a implementovanie všetkých zmien do systému bude len a len prospešné pre všetkých užívateľov tejto platformy.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj:
cryptovest.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance