[Návod] Ako nainštalovať mobilný miner a začať ťažiť Electroneum

Novinky Ako začať ťažiť Electroneum
Ako začať ťažiť Electroneum. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv
BITmarkets BITmarkets

Týmto článkom nadviažeme na predchádzajúce dva, v ktorých sme vás informovali o spustení mobilnej aplikácie na ťažbu kryptomeny Electroneum a následne vysvetlili, ako tento miner funguje. Dnes vám popíšeme postup, ako miner nainštalovať a začať ťažiť vaše prvé mince.

Viac informácií o Electroneum mobilnom mineri nájdete v tomto článku.

Kde stiahnuť a ako nainštalovať aplikáciu do smartphonu

Najjednoduchšou cestou ako si byť istý, že sťahujete správnu aplikáciu, je ísť priamo na stránku Electroneum.com. My vám to uľahčíme a prikladáme odkaz priamo na aplikáciu. Odporúčame použiť tento link, pretože ak si zadáte v obchode Google Play výraz Electroneum, nájde vám niekoľko ďalších aplikácii s rovnakým názvom. Dokonca sa tam stále nachádza aj stará verzia minera, ktorý bol zrušený. Takto vyzerá oficiálna aplikácia:

Môže vás zaujímať: Úvod do ťažby pomocou grafických kariet

Registrácia a vytvorenie peňaženky

Predtým, než začnete ťažiť, je nevyhnutné vytvoriť si účet na stránkach Electronea. Niekomu sa to môže zdať zdĺhavé, ale z pohľadu bezpečnosti sú tieto kroky nevyhnutné.

K úspešnej registrácii musíte spraviť tieto kroky:

  1. Použite príkaz “SIGN UP VIA WEBSITE” (zaregistrovať sa cez webovú stránku). Po stlačení vás aplikácia presmeruje na stránku my.electroneum.com.
  2. Zadajte váš email a heslo, cez ktoré sa budete prihlasovať do aplikácie, prípadne peňaženky na webovej stránke. Nezabudnite zaškrtnúť políčka o podmienkach požívania, a že nie ste robot (toto políčko musíte odškrtávať v každom kroku registrácie).
  3. Po vytvorení konta vám príde prihlasovací email. Kliknutím na priložený link potvrdíte, že emailová adresa je pravá a budete presmerovaní spať na my.electroneum.com.
  4. Odškrtnete políčko “I am not robot” (Nie som robot), vyklikáte okná so zadanou úlohou a stlačíte “Confirm account” (potvrdiť konto).
  5. Zadajte telefónne číslo, na ktoré vám príde potvrdzovacia sms správa. Po stlačení príkazu na odoslanie sms vybehne krátka správa, či ste si istí, že vami zadané údaje sú správne. Opätovne si prekontrolujte telefónne číslo (musí byť zadané v medzinárodnom formáte s predvoľbou) a stlačte “OK”
  6. Do políčka “Confirmation code” (potvrdzovací kód) vložte kód, ktorý ste obdržali formou sms a stlačte “Submit confirmation code” (overiť potvrdzovací kód).
  7. V ďalšom kroku budete vyzvaní k zadaniu obnovovacieho emailu. Je to jediný email, cez ktorý bude neskôr možné v prípade zabudnutia resetovať a následne vytvoriť nový PIN kód. PIN kód je nevyhnutný ku každodennému prihlasovaniu do aplikácie. Obnovovací email musí byť odlišný od toho, ktorý ste uviedli pri registrácii. Tento krok je natoľko dôležitý, že pred potvrdením budete musieť znova zadať vaše heslo (to ktoré ste si vytvorili pri registrácii v druhom kroku).
  8. Na váš registračný email príde správa s odkazom, že Electroneum obdržalo žiadosť o zaregistrovanie druhej emailovej adresy, ktorá bude slúžiť na obnovenie PIN kódu.
  9. Po potvrdení adresy budete presmerovaní spať na my.electroneum.com a vyzvaní k potvrdeniu zadanej emailovej adresy.
  10. Adresu potvrdíte a otvorí sa vám okno, v ktorom si vytvoríte a potvrdíte svoj päťmiestny PIN kód. Tento kód budete potrebovať pri každom prihlásení do aplikácie a pre vykonanie akejkoľvek transakcie.

Tadááá! Registráciu máme úspešne za sebou.

Poďme ťažiť

Prejdite späť na aplikáciu a prihláste sa pomocou tlačidla “Log in”. Prvýkrát zadávate svoj registračný email a prihlasovacie heslo. Pravdepodobne budete vyzvaní k autorizácii zariadenia cez link, ktorý vám aplikácia odošle do vašej emailovej schránky. Po potvrdení zariadenia sa môžete opätovne vrátiť do aplikácie a prihlásiť sa. V poslednom kroku zadáte váš PIN kód a konečne sa vám otvorí aplikácia.

K spusteniu ťažby už stačí iba ťuknúť na “START MINING” a to je všetko. Práve ste začali úspešne ťažiť svoje prvé mince.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Ťažiť môžete s jednopercentným bonusom

Pokiaľ si nás pridáte v nastavení na karte referral, budete celý čas ťažiť efektívnejšie.

Stačí zadať kód: 2A3B6E (enter a code) alebo ho scanovať telefónom.

Technické detaily

Na poslednom obrázku môžete vidieť váš “Hash rate” (rýchlosť ťaženia), počet vyťažených mincí a počet aktívnych minerov. Podľa prepočtov je k ťažbe momentálne najvhodnejší Samsung Galaxy S8. No ťažiť môžete na akomkoľvek smartphone. Aplikácia beží na pozadí, takže telefón je možné ďalej bezproblémovo používať. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že tento miner telefón nespomaľuje, nezahrieva, spotreba dát je na úrovni niekoľkých KB a spotreba batérie približne 10% za noc. Vyťažené mince sa vám z “Pending balance” presunú do peňaženky po prvých desiatich vyťažených minciach.

Upozornenie

Ak sa vám mince nepresunuli, nemajte obavy. Problém sa rieši. S rýchlym nárastom počtu minerov dochádza k preťažovaniu blockchainu Electronea. Z tohto dôvodu transakcie momentálne meškajú, prípadne sa môže stať, že niekomu zmiznú mince z “Pending balance”. Treba byť trpezlivý, mince vám nikto neukradol. S najväčšou pravdepodobnosťou sú na ceste do vašej peňaženky. Skúsenosti užívateľov, ktorí sa stretli s rovnakým problémom, nájdete na reddite.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.