[SPRÁVY] Euro stratilo od apríla viac než BTC – Hashrate LTC trojnásobný za tri mesiace

BITmarkets BITmarkets

Euro stratilo od apríla voči USD viac než BTC – LTC behom troch mesiacov strojnásobil hashrate – Cardano spustilo testnet pre smart kontrakty – TRON stúpol o 10% – Verge možno pod tretím 51% útokom – Burza BitBay sa tiež sťahuje na Maltu – SEC stopla podvodné ICO za 21 mil. USD – McAfee vydáva vlastnú menu – Čínsky prezident verejne uznal potenciál blockchainu – Južná Kórea chystá kroky k povoleniu ICO

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Euro od apríla kleslo voči doláru viac než Bitcoin, najmä kvôli problémom na talianskej politickej scéne. WhalePanda komentoval túto situáciu na svojom Twitter účte slovami: „A čo je toto za padajúcu kryptomenu? Aha, to je Euro/USD kurz…” Bitcoinist.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Litecoin (LTC) sa stáva jedným z bezpečnejších digitálnych aktív, pretože jeho hashrate sa v posledných troch mesiacoch strojnásobil. Cena jednej hodiny 51% útoku na základe prenajatej ťažobnej kapacity bola vyčíslená na cca 68 000 USD. To je iba o niečo menej než cena za útok na Bitcoin Cash (BCH), ktorá je stanovená na 72 000 USD za jednu hodinu prenájmu požadovanej ťažobnej kapacity. Cryptovest.com (v EN)

Kryptomena Cardano (ADA) učinila kroky k tomu, aby sa stala kompletným ekosystémom, a to spustením svojho tesnetu pre tzv. smart kontrakty. Správa o tomto kroku prišla priamo uprostred korekcie na trhoch, ale neskôr začali ceny ADA stúpať. Cryptovest.com (v EN)

TRON (TRX) počíta hodiny do štartu svojho mainnetu. Zároveň majú majitelia tokenov TRX do 21. júna zaslať svoje žetóny na burzy, ktoré budú podporovať výmenu. Hype okolo kryptomeny TRON sa tiež zhodoval s celkovým oživením trhu, ktoré mohlo byť vyvolané automatickým obchodovaním, kedy ceny zaznamenali celosvetový nárast o viac než 10% takmer u všetkých digitálnych aktív.  Cryptovest.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: TRON mainnet – všetko, čo potrebujete vedieť

Zatiaľ nepotvrdené správy naznačujú, že Verge (XVG) sa stal obeťou ďalšieho 51% útoku. Ak sa táto správa ukáže ako pravdivá, bude to od apríla už tretí útok na túto kryptomenu. Predchádzajúce dva útoky viedli ku krádeži 1 milióna USD a 1,8 milióna USD. Bitcoinist.com (v EN)

Burzy

BitBay, najväčšia kryptoburza v Poľsku, sa rozhodla pozastaviť svoje aktivity v krajine, pretože miestne banky už nebudú s touto spoločnosťou spolupracovať. Burza sa presunie do jurisdikcie republiky Malta, kde sú miestne zákony ku kryptoburzám zhovievavejšie. Cointelegraph.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Binance sa sťahuje na Maltu

Biznis

Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) oznámila, že obdržala súdny príkaz k zastaveniu podvodného ICO, ktoré získalo od amerických a medzinárodných investorov až 21 miliónov USD. Za podvodným ICO stojí spoločnosť Titanium Blockchain Infrastructure Services Inc. a súd schválil zmrazenie aktív a vymenoval správcu firmy. CCN.com (v EN)

John McAfee na svojom Twitter účte oznámil, že v júni spúšťa svoju vlastnú formu meny – McAfee Redemption Unit. Bitcoinist.com (v EN)

O téme sme tiež písali: McAfee tvrdí, že trhy vystrelia nahor v júli

Regulácie

Čínsky prezident Xi Jinping tento týždeň vo svojom prejave verejne uznal potenciál blockchainu. Túto technológiu tak podporil na verejnosti po prvýkrát. Coindesk.com (v EN)

Južná Kórea plánuje pokračovať v ceste opätovnej legalizácie počiatočných ponúk mincí (ICO), uviedli miestne média 29. mája a citovali vládnych úradníkov. Cointelegraph.com (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI