Taklimakan – krypto-gramotnosť bude čoskoro nevyhnutnosťou

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Gramotnosť, matematická, ale aj finančná gramotnosť môže byť už čoskoro doplnená o kryptogramotnosť ako novú a nevyhnutnú zručnosť, ktorá by mala zdobiť každého človeka v modernom svete. V dnešnej dobe je potrebných stále viac a viac zručností, aby mohol človek naplno využiť svoj potenciál. Pred takmer storočím bola gramotnosť, ako aj finančná gramotnosť, výhradne znakom najvzdelanejšej časti populácie. Časom sa pridala aj finančná gramotnosť a čoskoro sa môže pridať aj gramotnosť v oblastí kryptomien. Je veľmi pravdepodobné, že kryptogramotnosť by mala byť ďalšou zručnosťou, ktorá bude od ľudí vyžadovaná.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Zmena vo vnímaní sporenia

Pred zhruba päťdesiatimi rokmi sa ľudia vo väčšine spoliehali na vlády a rôzne fondy, keď išlo o ich úspory na dôchodok. V dnešných dňoch však ľudia oveľa častejšie hľadajú iné alternatívy. Podstatnejšie ale je, že ľudia si stále viac a viac manažujú svoje vlastné portfólia a úspory na dôchodok. Často pri tom siahnu aj k alternatívam, ako sú dlhopisy, cenné papiere alebo rôzne iné finančné nástroje.

Finančná gramotnosť na vzostupe

Najmä z týchto dôvodov sa finančná gramotnosť začína dostávať do popredia, aj čo sa týka vzdelania. V krajinách, ako napríklad Spojené Štátyvznikajú rôzne programy na podporu a vzdelanie ľudí v tomto sektore. JumpStart Coalition for Personal Financial Literacy napríklad spája korporátne, akademické, neziskové a vládne organizácie na dosiahnutie tohto cieľa. V Spojenom Kráľovstve zas funguje Money Advice Service, ktorý poskytuje zadarmo rady ohľadom rôznych finančných rozhodnutí. V Kanade napríklad organizácia Financial Consumer Agency propaguje finančnú gramotnosť a snaží sa občanov tohto štátu informovať o ich právach a povinnostiach z finančného hľadiska.

A práve to, čo sa stalo v 20.storočí v oblasti finančnej gramotnosti, sa očakáva, že sa stane v 21.storočí v prípade kryptogramotnosti. Môže ísť totiž to o kľúčový sektor, ktorý bude treba rozvíjať, ale aj ľudí vzdelávať v novinkách a technológiách daného sektoru. Nepochybne sa totiž kryptosvet zväčšuje a rovnako aj jeho dosah je badateľný v rôznych odvetviach, ako napríklad bankovníctvo, financie, advertising, nehnuteľnosti, zdravotníctvo, komunikácie, dátová analýza a podobne.

Väčšina ľudí takmer s určitosťou počula o Bitcoine, aj keď možno vôbec netušia, o čo ide. Avšak takmer 20 miliónov Bitcoin peňaženiek je už vytvorených a toto číslo bude určite iba stúpať. Pochopiteľne je Bitcoin tá najznámejšia kryptomena, ktorá zastrešuje blockchain technológiu, ktorej význam a prínos však môže byť oveľa rozsiahlejší.

Kryptogramotnosť a cieľ Taklimakan Network

Nanešťastie o kryptomenách stále nevie dostatočne veľa ľudí. Rovnako je aj málo ľudí, ktorí by sa reálne aj venovali blockchain technológií. Jeden z výskumov spoločnosti PricewaterhouseCoopers zistil, že iba 6 % z opýtaných ľudí je veľmi dobre oboznámených s kryptomenami. Takéto nízke percento prináša so sebou risk najmä pre nováčikov na kryptomenovom trhu.

Rovnako kvôli rýchlemu vývoju trhu je pravdepodobné, že pokiaľ nedôjde k systematickému vzdelávaniu, ľudia nebudú schopní udržať tempo s nastávajúcou technológiou. V ideálnom svete by boli ľudia pohybujúci sa v kryptosvete úplne oboznámení s touto témou. Zručnosti a vedomosti by umožnili danému investorovi poskytnúť triezvy pohľad na kryptosvet, v ktorom by vedel robiť informované a rozumné rozhodnutia.

Vzhľadom na fakt, že sú výchova a vzdelanie v kryptosvete nevyhnutné, nájdu sa spoločnosti, ktoré sa snažia tento vzrastajúci problém riešiť. Taklimakan Network (https://taklimakan.network/) patrí medzi jedno z riešení. Taklimakan patrí medzi investičné a vzdelávacie platformy, ktoré poskytujú svojim užívateľom možnosti na zlepšenie svojej gramotnosti v kryprosvete, rovnako ako zlepšenie rôznych obchodných stratégií.

Každý používateľ si bude môcť vybrať svojho mentora, ktorý mu na tejto ceste vzdelávania a obchodovania bude pomáhať. Webináre a rôzne lekcie budú takisto dostupné. Používatelia budú mať takisto prístup k online knižnici o blockchain technológií, ako aj rôzne investičné metódy a obchodné stratégie využiteľné na kryptotrhu. Toto vzdelávacie centrum bude distribuovať materiály svojim užívateľom na základe ich vedomostí a ich cieľu.

Záver

V momente, kedy sa používatelia stanú dostatočne skúsení a vzdelaní, budú môcť vytvárať vlastný obsah – články, rôzne tréningy, webináre alebo rôzne konzultácie za čo budú odmeňovaní TKLN tokenmi. Myšlienka je vytvoriť unikátnu a hlavne rastúcu komunitu, ktorá by poskytla každému niečo. Od úplných začiatočníkov až po oveľa skúsenejších obchodníkov s jediným cieľom – zvýšiť povedomie o kryptomenách u bežných ľudí.

Disclaimer: Tento článok a tip na ICO nám bol do redakcie zaslaný a publikujeme ho v originálnom znení. Neslúži a nemôže byť považovaný za investičný tip. Ak chcete investovať, spravte si prosím ďalší research.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.