Binance sa sťahuje na Maltu.
Binance sa sťahuje na Maltu. Zdroj: shutterstock.com/STEVLTH

Binance sa sťahuje na Maltu – Študentské pôžičky financujú nákup kryptomien – Do desiatich rokov bude dominantné Ethereum, nie Bitcoin – SEC bude vyšetrovať hedgeové fondy – Malajská centrálna banka plánuje zaviesť blockchain – Investori z Južnej Kórey kupujú Bitstamp za 400 mil. USD – Yahoo Japonsko pripravuje vlastnú krpytoburzu – Počet návštevníkov na kryptoburzách spadol od decembra na polovicu – Snapchat sa pridáva k zákazu reklám na kryptomeny a ICO 

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Binance oznámila, že otvorí kanceláriu v európskom ostrovnom štáte Malta. Až doposiaľ bola spoločnosť Binance v Hong Kongu, kde sa ale stretla s regulátormi cenných papierov. Na Malte plánuje Binance otvoriť svoje prvé páry s fiat menami. Malta oficiálne firmu a jej aktivity víta. CCN.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Návod na registráciu a obchodovanie na burze Binance

Kryptomeny

Jedna pätina z 1 000 študentov (v USA), ktorí sa zúčastnili prieskumu ohľadom svojich študentských pôžičiek, uviedla,  že použili časť peňazí vyčlenených na svoje životné náklady na investície do kryptomien. Bostonglobe.com (v EN)

deVere CEO Nigel Green nevidí Bitcoin ako dominantnú kryptomenu za 10 rokov. Tvrdí, že namiesto Bitcoinu sa ujme vedenia Ethereum. Cryptovest.com (v EN)

Regulácie

Americká komisia pre cenné papiere (SEC) sa chystá preveriť až 100 hedgeových fondov, ktoré sa venujú kryptomenám. Táto iniciatíva je nezávislá na vyšetrovaní desiatok firiem, podozrivých zo spáchania podvodu podľa zákona o cenných papieroch, a to prostredníctvom ICO. Cointelegraph.com (v EN)

Centrálna banka Malajzie naznačila, že plánuje začleniť blockchain do svojho bankového systému. Cointelegraph.com (v EN)

Tip: Detailný prehľad regulácií vo vybraných krajinách – seriál

Burzy

Kryptoburza Bitstamp bude údajne predaná juhokórejským investorom za čiastku okolo 400 miliónov dolárov, ako napísal novinový spravodaj pre New York Times. Zdroje, ktoré sú o tejto veci oboznámené, tiež potvrdili túto informáciu. Cointelegraph.com (v EN)

Yahoo Japonsko sa chystá otvoriť kryptoburzu, tvrdia regionálne mediálne zdroje. Technologická firma – pôvodne spoločný podnik spoločností Altaba (skôr Yahoo!) a Softbank – začne akvizíciu spoločnosti BitARG Exchange Tokio v apríli a strávi budúci rok prípravou technológie, aby mohla otvoriť kryptoburzu v roku 2019. CCN.com (v EN)

Celkový počet návštev na webových stránkach hlavných kryptobúrz vo februári citelne opadol. Prevádzka vyvrcholila v decembri 2017 až januári roku 2018 a vo februári klesla o polovicu a dosiahla podobný alebo nižší počet návštev ako v novembri 2017. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Burzy a zmenárne krpytomien

Biznis

Obľúbená aplikácia pre zasielanie správ sa pripojila k Facebooku a Google a tlačí na kryptomeny. Snap Inc zakázal reklamy na ICO vo svojej aplikácii pre zasielanie správ, Snapchate. Zákaz ICO reklám bol uvalený už vo februári, no až teraz sa začína prejavovať. CCN.com (v EN)

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance