Práve prebehla aktualizácia systémového kódu Etherea Classic. Vďaka tomuto updatu bude ťažba ETC výnosnejšia. Viac v tomto článku.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad do sveta kryptomien na trading11.com.

Vznik Classic verzie

Fork Etherea prebehol v roku 2016. Bolo to z dôvodu nezhody ohľadne hacku, ktorý ohrozil fundraising smart-contract projektu DAO. Väčšina komunity a pôvodných vývojárov sa rozhodla prerušiť reťazec, aby transakcie poškodených zrušila a vrátila im tak stratené ETH. Ostatní sa však domnievali, že by sa blockchain meniť nemal. A tak bolo Ethereum rozdelené na dve verzie – na ETH a ETC.

Nový update

Vývojári Etehrea prešli na systém Proof of Stake, ktorý k chodu nevyžaduje ťažbu. A taktiež zaviedli funkciu, ktorá zvýšila náročnosť ťažby. Tým chceli ľudí z Ethereum Classic primäť, nech prejdú na PoS. Tí však argumentujú tým, že Proof of Work je viac decentralizovanou metódou, ako blok vyťažiť. Vývojári ETC to ani do budúcna neplánujú a aktuálne vydali nový update ECIP-1041, ktorý plánovali hard forkom uskutočniť na bloku č. 5,900,000.

Fork, ktorý uľahčuje ťažbu, už bol implementovaný. Na Twitteri o tom Ethereum Classic píše ako o „zneškodnenej bombe“.

Mohlo by vás zaujímať: Ethereum developeri chcú vytvoriť mechanizmus na vrátenie peňazí z hackov

Záver

Všetky uzly v ETC blockchaine sú povinné aktualizovať na novú verziu, aby sa mohli podieľať na novej verzii Etherea Classic. Tí, ktorí tak neurobia, nebudú môcť s vyťaženou menou obchodovať. Zatiaľ to vyzerá, že fork prebehol úspešne a bez komplikácií.

Ak chcete viac informácií zo sveta kryptomien pozrite si naše najnovšie video!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.