Burza Coinbase
Burza Coinbase. Zdroj: Shutterstock.com/rafapress

Coinbase Pro zalistovala Basic Attention Token • Kryptomenu IOTA môžete odteraz ukladať aj v hardvérovej peňaženke Ledger Nano S • OKEx sa pýši titulom „Kryptoburza roku“ • Ukrajina vydala plán pre reguláciu kryptomien • Rozhodnutie SEC o deviatich Bitcoin ETF príde po 5. novembri

Coinbase Pro zalistovala Basic Attention Token

Známa kryptoburza Coinbase Pro oznámila, že na svojej platforme zalistovala ďalšiu kryptomenu. Konkrétne ide o Basic Attention Token. Celý proces pridania tohto tokenu bude, podľa burzou zverejnených informácií, rozdelený do štyroch fáz. V prvej fáze, ktorá začala v piatok 2.11., môžu klienti Coinbase Pro prevádzať BAT na svoj účet vedený na tejto platforme. V nasledujúcej fáze bude možné zadávať limit ordre, ktoré však ešte nebudú sprocesované. V tretej fáze dôjde k párovaniu limit ordrov, klasické market orders však stále nebudú k dispozícii. Až v poslednej štrvtej fáze zalistovania BAT budú mať klienti možnosť zadávať štandardné market, limit aj stop ordre. Jednotlivé časové úseky spomenutých fáz zatiaľ zverejnené neboli.

Basic Attention Token (BAT) je decentralizovaná digitálna reklamná open source platforma, ktorú vynašiel spoluzakladateľ Mozilly a Firefoxu, Brendan Eich. Hlavným zameraním tohto projektu je inzerovanie reklám na blockchain platforme, ktorá umožňuje pomocou prehliadača Brave sledovať aktivitu používateľov a podľa toho odmeňovať návštevníka ako aj tvorcu obsahu BAT tokenmi.

Viac sa dočítate tu: cryptoticker.io (v angličtine).

Kryptomenu IOTA môžete odteraz ukladať aj v hardvérovej peňaženke Ledger Nano S

Dev tím okolo výrobcu hardvérovej peňaženky Ledger Nano S oznámil, že kryptomenu IOTA, ktorá sa zameriava na oblasť Internet of Things, je od 2.11.2018 možné ukladať na ich zariadení. Podľa ich slov, hardvérová peňaženka spolupracuje s IOTA Trinity a Romeo wallet a zároveň chráni majiteľov súkromný kľúč, čím značne eliminuje riziko odcudzenia kryptomeny hackermi. Po nedávnom pridaní EOS a Waves tak ide o ďalšiu populárnu kryptomenu, ktorú je možné uchovávať jedným z najbezpečnejších spôsobov.

Viac sa dočítate tu: sludgefeed.com (v angličtine).

OKEx sa pýši titulom „Kryptoburza roku“

Honkongská kryptoburza OKEx získala na Blockchain summite, ktorý sa konal na Malte, titul „Kryptoburza roku“. 32 odborníkov, ktorí hodnotili prínos, služby, bezpečnosť a technické zázemie jednotlivých búrz zaradilo OKEx pred jej silných konkurentov, ako Binance (najväčšej kryptoburzy na svete) alebo BitBay (poprednej európskej burzy).

Andy Cheung z OKEx sa k získanej cene vyjadril slovami:

“Získanie tohto ocenenia je pre nás dôkazom našej neochvejnej snahy o zmenu v oblasti krypta a blockchainu. Nikdy neprestaneme s inováciami, pričom chceme vytvoriť pre našich klientov najlepší servis a zároveň vybudovať robustný ekosystém…“

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

Ukrajina vydala plán pre reguláciu kryptomien

Ukrajinská vláda potvrdila svoje plány na vytvorenie regulačných rámcov na legalizáciu kryptomien. Tie majú byť podľa Ministerstva hospodárskeho rozvoja a obchodu v plnej platnosti do konca roku 2021. V priebehu rokov 2018 a 2019 chce vláda sprísniť fungovanie obchodných platforiem (zaviesť známe štandardy KYC a AML), ktoré pomôžu miestnym orgánom monitorovať trh. Následne, v priebehu roku 2020, sa chce zamerať aj na samotný ťažobný proces, smart kontrakty a zdaňovanie.

Viac sa dočítate tu:  ccn.com (v angličtine).

Rozhodnutie SEC o deviatich Bitcoin ETF príde po 5. novembri

ETF (Exchange Traded Fund alebo fondy obchodované na burze) týkajúce sa Bitcoinu, ktoré predložili spoločnosti Direxion, GraniteShares a ProShares, by mali byť Americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC) schválené alebo zamietnuté po 5. novembri. Tento deň je totiž posledným dátumom, dokedy môže ktorákoľvek zo zúčastnených strán podávať pripomienky týkajúce sa jednotlivých ETF. Po tomto dátume by sme sa už konečne mali dozvedieť finálny verdikt komisie.

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.