[Správy] Bitstamp zvyšuje svoju rýchlosť • Blockchain.com pri príležitosti pridania Stellaru rozdáva XLM v hodnote 25 dolárov…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptoburza Bitstamp bude 1250-krát rýchlejšia • Blockchain.com pridal podporu Stellaru a rozdáva XLM v hodnote 25 dolárov • Hublot vyrobil pri príležitosti 10. výročia Bitcoinu hodinky venované tejto kryptomene • Hackeri infikovali vírusom takmer 700-tisíc stránok s cieľom ukradnúť Bitcoin

Kryptoburza Bitstamp bude 1250-krát rýchlejšia

Jedna z najväčších a najznámejších kryptobúrz na starom kontinente, Bitstamp, sľubuje vďaka spolupráci s technologickou spoločnosťou Cinnober významné zrýchlenie spracovania objednávok na svojej platforme. Vďaka obchodnému systému TRADExpress, ktorým Cinnober nahradí doteraz používaný systém Bitstampu, dosiahne až 1250-krát rýchlejšie párovanie orderov.

David Osojnik, šéf technického oddelenia Bitstampu, sa k novému systému vyjadril slovami:

“Rýchlosť párovania objednávok sa zvýši až 1250-krát, pričom priepustnosť narastie až 400-násobne. Zvýšená výkonnosť zabezpečí, že naša platforma bude schopná uspokojiť akúkoľvek úroveň dopytu. Náš systém bol dostatočne silný na to, aby zvládol nápor počas masívnej rally vlani v zime, ale touto aktualizáciou zabezpečíme, že obchodovanie na našej platforme zostane permanentne stabilné…”

Viac sa dočítate tu: koinalert.com (v angličtine).

Blockchain.com pridal podporu Stellaru a rozdáva XLM v hodnote 25 dolárov

Populárna kryptomena Stellar sa stala v poradí štvrtým aktívom (popri Bitcoin, Bitcoin Cash a Ethereum), ktoré je možné uchovávať v peňaženke Blockchain.com. O obľúbenosti tejto peňaženky svedčí aj fakt, že na jej platforme bolo vytvorených už viac ako 30 miliónov účtov. V súvislosti s integráciou Stellaru spustili prevádzkovatelia peňaženky akciu, kedy každému držiteľovi účtu pošlú kryptomenu XLM v hodnote 25 dolárov zadarmo. Podmienkou je mať peňaženku blockchain.com a overiť svoju totožnosť. Pre podrobnejšie informácie ohľadom akcie môžete kliknúť na tento odkaz.

Viac sa dočítate tu: zycrypto.com (v angličtine).

Hublot vyrobil pri príležitosti 10. výročia Bitcoinu hodinky venované tejto kryptomene

Švajčiarsky výrobca luxusných hodiniek Hublot sa pridal k oslavám 10. výročia Bitcoinu a pri tejto príležitosti vyrobil model s jeho tematikou. Hodinky nesú označenie BIG BANG MECA-10 P2P a ako sa dalo očakávať, zakúpiť si ich je možné len za BTC. Na trh sa dostane celkovo 210 kópií, pričom tento počet odkazuje na 21 miliónov Bitcoinov, ktoré môžu byť celkovo vyťažené.

Zaujímavosťou je aj unikátne číslo, ktoré budú mať každé hodinky vygravírované. Súbor číslic bude zodpovedať číslu transakcie, ktorou si majiteľ hodinky pomocou Bitcoinu zaplatil. Ak vás tento produkt oslovil, pripravte si približne 25-tisíc dolárov. Pardon… 3,8 BTC.

Viac sa dočítate tu: thenextweb.com (v angličtine).

Hackeri infikovali vírusom takmer 700-tisíc stránok s cieľom ukradnúť Bitcoin

Hackeri zaútočili na jednu z najpoužívanejších internetových služieb na analýzu návštevnosti StatCounter s cieľom ukradnúť Bitcoin klientom kryptoburzy Gate.io. Podľa zverejnenej analýzy hackeri modifikovali kód, ktorý si majitelia stránok vkladajú na svoje weby, aby im StatCounter monitoroval prevádzku a návštevnosť ich webstránky. Predbežne by malo byť infikovaných viac ako 688 000 webov.

Útok bol pritom nadizajnovaný tak, aby klientom burzy Gate.io bola pri výbere, alebo prevode BTC prepísaná cieľová adresa kam bude kryptomena poslaná. Tá samozrejme patrila hackerom, čím im majitelia nevedomky poslali svoje aktíva v domnení, že ich odosielajú na správnu adresu.

Ako prví objavili škodlivý vírus odborníci zo slovenského ESETu. Podľa ich slov skript pri každom jeho spustení automaticky vygeneroval novú Bitcoin adresu. Napriek pretrvávajúcemu narušeniu bezpečnosti je ťažké povedať, koľko jednotlivcov bolo daným útokom celkovo postihnutých. Burza Gate.io, ktorá každodenne spracováva BTC v hodnote približne 1,7 milióna dolárov, preto vyzvala svojich klientov k používaniu dvojfaktorovej autentifikácie a dvojstupňového loginu. Zároveň ubezpečila, že analytický nástroj StatCounter zo svojich stránok odstráni.

Viac sa dočítate tu: thenextweb.com (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.