Bitcoin spadol o 500 USD.
Bitcoin spadol o 500 USD. Zdroj: shutterstock.com/FOTOGRIN

Bitcoin spadol o 500 USD behom pár hodín po falošnej správe o burze Binance – Fintech FinLab AG a BlockOne oznámili investíciu 100 mil. USD do vývoja EOS platformy – Čína otvorila svoj platobný trh svetu – Štát Washington prestal vydávať povolenia na ťažbu kryptomien – Hongkongské úrady zastavili ICO Krops – Francúzsko vytvorilo pracovnú skupinu pre reguláciu kryptomien – Huawei skúma možnosti blockchainu v mobilných telefónoch – IBM oznámila spustenie IBM Blockchain Starter Plan v beta verzii – CryptoKitties vybrali 12 mil. USD

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Bitcoin klesol o 500 dolárov behom pár hodín a dosiahol dvojdenné minimum. Stalo sa tak potom, čo sa rozšírila falošná správa, že japonskí regulátori (FSA) môžu zakázať najväčšiu burzu na svete Binance. Generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao reagoval na správu na Twitteri. Uviedol, že Nikkei predviedol “nezodpovednú žurnalistiku”, pretože burza v súčasnej dobe vedie “konštruktívne rozhovory” s FSA a dosiaľ nebolo vydané žiadne nariadenie. Celý článok v angličtine TU.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Chyba na burze Coinbase z vás mohla urobiť milionára

Kryptomeny

Nemecký fintech inkubátor FinLab AG a Block.one, vývojár softvérovej platformy Blockchain EOS.IO, oznámili spoločný podnik vo výške 100 miliónov dolárov. Financie pôjdu na vývoj projektov využívajúcich softvér EOS. Fond FinLab má za cieľ ďalšiu distribúciu platformy EOS.IO, prevádzkovanú spoločnosťou Block.one. Celková investícia má nakoniec dosiahnuť až 1 miliardu USD. EOS je tak dnes jedna z mála kryptomien, ktoré zostávajú v zelených číslach. Celý článok v angličtine TU.

Regulácie

Čínska vláda a čínska centrálna banka (PBoC) prvýkrát v histórií otvorili svoj trh s platbami vo výške 27 biliónov dolárov svetu. Zahraničným firmám je teraz dovolené požiadať o licenciu na prevádzku v Číne. To by mohlo, spoločne s menovaním nového guvernéra, viesť k postupné legalizácií kryptomien v Číne. Celý článok v angličtine TU.

Štát Washington, známy priaznivými cenami energií, prestal vydávať povolenia pre nové spoločnosti pre ťažbu kryptomien. Celý článok v angličtine TU.

Hongkongská komisia pre cenné papiere a futures (SFC) nedávno zverejnila oznámenie, podľa ktorého zastavila spoločnosti Black Cell Technology ICO na token s názvom KROPS. Vo svojom prehlásení uviedla, že spoločnosť Black Cell nebola oprávnená viesť ICO, pretože token predstavoval systém kolektívneho investovania. Celý článok v angličtine TU.

Francúzske ministerstvo pre hospodárstvo a financie vytvorilo pracovnú skupinu pre reguláciu kryptomien, tvrdí minister hospodárstva Bruno Le Maire. Francúzska vládna iniciatíva vydá pokyny, rovnako aj pravidlá a predpisy týkajúce sa kryptomien. Navyše skupina má v pláne znížiť vplyv Bitcoinu a altcoinov na formálny ekonomický systém vytvorením vhodného rámca. Celý článok v angličtine TU.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Regulácie v jednotlivých krajinách (séria článkov)

Blockchain

Huawei je tretím najväčším výrobcom mobilných telefónov na svete a podľa dvoch zdrojov aktuálne vyvíja model mobilu, ktorý by mal blockchainové aplikácie. Celý článok v angličtine TU.

Americká nadnárodná tech spoločnosť IBM oznámila zahájenie svojho nového plánu IBM Blockchain Starter Plan (v beta verzií). Ide o spôsob, ako uľahčiť využitie blockchainu v podnikaní v akomkoľvek merítku. Program IBM Blockchain Starter Plan bude zdarma po dobu trvania beta verzie. Celý článok v angličtine TU.

CryptoKitties, virtuálna zberateľská hra založená na technológií Ethereum, vyvinutá blockchainovou startup spoločnosťou Achiom Zen, získala finančné prostředky vo výške 12 miliónov dolárov. Získala ich od skupiny investorov, vedených dvoma najvýznamnejšími firmami pre investície do rizikového kapitálu. Ide o Andreessen Horowitz a Union Square Ventures. Celý článok v angličtine TU.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance