Google chce vytvoriť vlastný blockchain.
Google chce vytvoriť vlastný blockchain. Zdroj: shutterstock.com/achinthamb

Internetový gigant Google už nejakú dobu pokukuje po blockchaine. Za posledný rok spoločnosť investovala do niekoľkých zaujímavých startupov. Medzi tie najvýznamnejšie patria:

Google však teraz plánuje vytvoriť svoj vlastný blockchain. Zo začiatku bude používaný primárne na posielanie transakcií, no v budúcnosti sa môžeme tešiť na ďalšie zaujímavé využitia

“Alphabet Inc. vyvíja svoju vlastnú distribuovanú účtovnú knihu (blockchain), ktorú budú môcť tretie strany používať na verifikovanie peňažných transakcií.”

Tip redakcie: Prečítajte si o blockchaine viac.

Využitie blockchainu na Google Cloud

Spoločnosť na svojej platforme Google Cloud ponúka širokú škálu služieb od výpočtového výkonu, cez úložný priestor, sieťovanie, až po ďalšie nástroje. V súčasnosti bezpečnosť zaručujú hlavne Identity-Aware-Proxy servery a mutlifaktorová ochrana, no centralizovaná sieť nikdy nie je úplne bezpečná. Využitie decentralizovanej technológie posilní bezpečnostnú infraštruktúru Googlu.

Ľudia, ktorí majú ku Googlu blízko, prezradili, že firma hľadá nejaké využitia blockchainu. Veľa ich už našli rôzne startupy. Za zmienku stojí napríklad Ethereum prehliadač Brave, ktorý disponuje decentralizovaným reklamným systémom. Reklamy si v ňom môžete vypnúť, alebo ich zapnete a ste odmeňovaní tokenmi BAT.

Niečo podobné by sa v budúcnosti mohlo objaviť aj v Google Chrome. Jediným problémom tohto prístupu je remarketing. Ide o typ marketinku, pri ktorom vám stránky pripomínajú produkty, o ktoré ste v minulosti prejavili záujem. Google si s tým však určite poradí.

Čo vy na to? Páčilo by sa vám dostávať peniaze za vypnutie AdBlocku?

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance