Dorian as Satoshi Nakamoto proof

Novinárka Leah McGrath Goodman tvrdí, že Satoshi Nakamoto je Satoshi Nakamoto

Identita tvorcu Bitcoinu ostáva aj po 12 rokoch neznáma a pravdepodobne to tak ostane navždy. Satoshi Nakamoto je neznáma osoba, ktorá svojpomocne vytvorila zdrojový kód pre prvú veľkú internetovú kryptomenu. Bitcoin počas svojej existencie prekonal všetky očakávania a stal sa z neho mainstreamový internetový fenomén.

Novinárka Leah McGrath Goodman ktorá v roku 2014 publikovala článok o Satoshim, tvrdí, že pozná jeho pravú identitu. V článku za tvorcu Bitcoinu označila jednoducho Doriana Satoshi Nakamota – občana amerického štátu Kalifornia, ktorý sa dlhé roky zdržiava v Los Angeles.

Jeho tvár ste už určite mnohokrát videli. Ide o charizmatického šesťdesiatnika, z ktorého priam srší energia Bitcoinu.

Dôležité: Bitcoin ako oficiálny finančný nástroj? EÚ schvaľuje zákon už tento rok

Dorian Nakamoto popiera účasť vo vývoji Bitcoinu

McGrath Goodman bola za svoj článok často kritizovaná. Dorian odmietol, že by mal čokoľvek dočinenia s Bitcoinom, no napriek tomu sa mu ľudia ani po šiestich rokoch neprestali vyhrážať. Novinárka však nedávno na podcaste s Anthony Pomplianom potvrdila, že stojí za svojimi zisteniam.

Goodman v roku 2014 pomocou e-mailu kontaktovala desiatku najväčších protagonistov okolo Bitcoinu. Išlo o rôznych evanjelistov, vývojárov či majiteľov firiem, ktoré sa zaoberali kryptomenami. Cieľom bolo vypátrať identitu tajomného Satoshi Nakamota.

3 smartcoiny, ktoré z vás v tomto bullrune spravia milionára

Dôkazy, že Dorian je skutočne Satoshi Nakamoto

Jej pátranie ju doviedlo až do Las Vegas, kde sa stretla s Dorianom3 Satoshi Nakamotom a rozprávala sa s ním o kryptomenách. Dorian okrem iného povedal:

“Nemôžem o tom diskutovať. Prebrali to ďalší ľudia. Oni tomu velia. Ja s tým už nemám nič spoločné.”

Dorian Nakamoto však neskôr dodal, že nevedel, že sa bavia o Bitcoine. Podľa novinárky McGrath Goodman je to však slabá výhovorka, pretože si s Dorianom pred osobným stretnutím celé týždne písala práve o tejto kryptomene.

Novinárka však poskytla aj ďalší dôkaz ktorý odhaľuje Satoshiho pravú identitu. Bitcoinový vývojár Hal Finney, ktorý bol príjemcom historicky prvej Bitcoinovej transakcie (posielal ju Satoshi Nakamoto) poskytol dáta z pokazeného súboru, ktorý v minulosti Satoshimu posielal, aby ho opravil. Súbor poslal na IP adresu, ktorá presne sedí s Dorianovým bydliskom.

Analýzou blockchainu sa podarilo zistiť ďalšie Nakamotove tajomstvá. Napríklad, bloky ťažil vždy až po piatich minútach a používal k tomu jediný počítač! Viac sa o novom výskume dočítate v tomto článku:

Výskumník znovu vyťažil Satoshiho bloky a zistil jeho tajomstvá

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance