Kryptomeny regulacie v eu do roku 2024

Európska komisia, legislatívny orgán Európskej únie, je v záverečnej fáze návrhu právneho rámca pre kryptomeny a digitálne financovanie v regióne. Úspešné prijatie zákona a jeho následné prijatie by zabezpečilo optimálne právne prostredie pre krypto spoločnosti na budovanie ich podnikania a posilnenie európskej ekonomiky.

Komisia strávila minulý rok konzultáciami s odborníkmi v oblasti kryptomien. Niektoré z nich zahŕňajú rozpoznávanie digitálnych mien (krypto aktív, ako sú bitcoiny a stable coiny) ako finančných nástrojov a zavedenie rámca pre technologické platformy založené na blockchainoch. Na konzultácie odpovedali súkromné spoločnosti napríklad ako Google a Paypal.

Dôležité: Kvôli týmto chybám ľudia prerábajú na kryptomenách – Vyhnite sa im!

Kryptomeny – oficiálny finančný nástroj

Je nevyhnutné, aby sa kryptomeny klasifikovali ako finančné nástroje. To by umožnilo zahrnúť túto triedu aktív do právnych nástrojov Európskej únie upravujúcich trhy.

Bruno Schneider – Le Saout, predseda orgánu European Blocktech Federation, poznamenal, že kvalifikácia krypto-aktív ako finančných nástrojov zaraďuje triedu aktív do rozsiahlej skupiny európskych a vnútroštátnych právnych nástrojov, ktoré regulujú finančný trh v hodnote biliónov dolárov.

Ďalej nazval pripravovanú legislatívu ako „historickú“, vzhľadom na obrovské príležitosti, ktoré podnikom a podnikateľom otvára v oblasti digitálneho financovania. Mnoho firiem v krypto priestore už dlho požaduje jasné nariadenia.

„Nová právna úprava poskytne právnu istotu, ktorá je potrebná tak pre krypto aktíva, na ktoré sa nevzťahujú platné právne predpisy EÚ o finančných službách, ako aj pre uplatňovanie DLT vo finančných službách a tokenizáciu tradičných finančných nástrojov“

– uviedol Schneider – Le Saout.

Legislatíva tiež podrobne opísala plán na vytvorenie jednotného trhu pre kryptomeny, aby sa mohli predávať vo všetkých európskych krajinách. Je to podobné zavedeniu eura v roku 1999, ktoré vytvorilo jednotnú menu pre všetkých členov Únie.

Takáto dohoda v prípade kryptomien, by sa mala týkať piatich aspektov:

  1. Celkový rozsah
  2. Predmet a definície
  3. Požiadavky na poskytovateľov služieb krypto aktív
  4. Požiadavky na emitentov stable coinov
  5. Dohľad nad týmito emitentmi

ANKETA: Dosiahne Bitcoin tento týždeň vďaka burze Coinbase nové historické maximum?

Medzinárodné postavenie EÚ rastie

Legislatíva prichádza, keď podpredseda Komisie Valdis Dombrovskis v júni uviedol, že nedostatok právnej istoty v súvislosti s kryptomenami brzdil rast a obchodné príležitosti pre región.

V tom čase povedal:

„Je to dobrá príležitosť pre Európu, aby posilnila svoje medzinárodné postavenie a stala sa globálnym tvorcom štandardov. Európske spoločnosti vedú nové technológie v oblasti digitálneho financovania.“

Súčasný návrh sa medzitým zameriava na uvedenie do prevádzky v treťom štvrťroku tohto roka. Podľa správy však možno očakávať oneskorenie v dôsledku prebiehajúcej pandémie koronavírusu.

Bitcoin vs. akcie v roku 2021 – Do čoho sa viac oplatí investovať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre