Projekt Solana
Projekt Solana. Zdroj: Shutterstock, Zeedign.com

Solana je projekt, ktorý jednoznačne patrí medzi najväčšie prekvapenia posledných mesiacov. S rastúcou popularitou NFT sa postupne rozrastá aj Solana – jeden z hlavných konkurentov Etherea.

Prečítaj si tiež: Stablecoin Cardana, ktorý je krytý zlatom, vstupuje do hry!

Solana s rekordným predajom NFT

Solana Monkey je prvým NFT tokenom v sieti Solana, ktorý sa predal za viac ako 2 milióny dolárov. Ide o absolútny rekord. Tento token je súčasťou populárnej kolekcie „Solana Money Business”. Kolekcia obsahuje celkom 5 000 jedinečných a náhodne generovaných tokenov. Aktuálne ide o jednoznačne najhodnotnejší projekt na Solane. Priemerná cena sa pohybuje na úrovni 422 SOL, čo predstavuje hodnotu 74 272 USD.

Kolekcia Solana Monkey Business
Kolekcia Solana Monkey Business. Zdroj: Google

Tento fakt je dôkazom toho, že v rámci NFT tokenov jednoducho so Solanou treba počítať. Prvý predaj NFT tokenu na tomto blockchaine sa pritom uskutočnil len pred nedávnom v septembri.

Môže ťa zaujímať: Mike Novogratz tvrdí, že väčšina kryptomien neprežije. Bitcoin môže zostať navždy!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Konkurencia pre Ethereum

Jasným faktom projektu SOL je neustále sa rozrastajúce portfólio projektov, ktoré sú vybudované na tomto blockchaine. Aktuálne je to viac ako 400 projektov. Stále viac sa o ňom hovorí ako o najrýchlejšom blockchaine na svete.

Podobne ako v prípade ETH, aj Solana disponuje podporou pokročilých funkcií, ktoré zabezpečujú vytváranie a následné obchodovanie s NFT a DeFi. V porovnaní s ETH má však jednu veľkú výhodu, a tou sú nízke transakčné poplatky.

V rámci práve prebiehajúceho boomu okolo NFT bude veľmi zaujímavé sledovať vývoj tohto projektu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre