DeFi TVL. Zdroj: Shutterstock.com/Photon photo
DeFi TVL. Zdroj: Shutterstock.com/Photon photo

Altcoiny a DeFi tokeny sa v niektorých prípadoch dostávajú k novým historickým maximám. Údaje ukazujú, že väčšina 10 najlepších tokenov decentralizovaného financovania získala za posledných 30 dní viac ako 20 %. Projekty ako Bancor (BNT) a THORChain (RUNE) zaznamenali nárast o viac ako 115 %.

Top 10 DeFi podľa ceny. Zdroj: Messari
Top 10 DeFi podľa ceny. Zdroj: Messari

Pozrime sa na niektoré z faktorov súčasného trendu tokenov decentralizovaného financovania a projektov, ktoré vedú v oblasti inovácií protokolov medzi reťazcami.

Celková uzamknutá hodnota dosahuje nové historické maximum

Údaje z DeFi Llama ukazujú, že celková hodnota uzamknutá (TVL) vo všetkých protokoloch decentralizovaného financovania dosiahla 22. augusta nové historické maximum na úrovni 157,06 miliardy dolárov. Mnohí analytici sa domnievajú, že TVL je jednou z najlepších metrík sentimentu v ekosystéme decentralizovaného financovania.

Celková uzamknutá hodnota (TVL) v DeFi. Zdroj: DeFi Llama
Celková uzamknutá hodnota (TVL) v DeFi. Zdroj: DeFi Llama

Počas predchádzajúceho rastu sa TVL dosahujúca historické maximum zhodovala s historickými maximami BTC a ETH. Bitcoin a Ethereum sú však tentokrát viac ako 24 % pod svojimi historickými maximami, ale celková TVL v DeFi prekonala svoj predchádzajúci rekord.

To naznačuje, že obľúbené tokeny súvisiace s decentralizovaným financovaním pritiahli pozornosť investorov. Medzi DeFi tokenmi zvyčajne vedú Uniswap (UNI) a SushiSwap (SUSHI).

StormGain

Prečítaj si taktiež – Analýza BTC, ETH, AVAX, XMR – vstupuje trh do korekcie?

Nové protokoly DeFi pútajú pozornosť

Za posledné 3 mesiace sa taktiež objavili populárne nové protokoly ako DinoSwap. Nastal aj vzostup konkurentov siete Ethereum, ako je Avalanche (AVAX), ktorí priniesli do ekosystému novú energiu a finančné prostriedky.

DinoSwap a Avalanche ťažili z toho, že užívatelia utekajú pred vysokými poplatkami v sieti Ethereum. Vďaka svojim mostom medzi reťazcami znížili transakčné náklady a skrátili dobu spracovania.

Mohlo by ťa zaujímať – Prečo AVAX iba za mesiac narástol o 350 %? Tu sú tri hlavné dôvody

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.