VISA chce byť lídrom
Bitcoin a VISA. Zdroj: Shutterstock, Primakov

Kryptomeny na čele s Bitcoinom sa stali absolútnym fenoménom tejto doby. Extrémna popularita sa neustále zvyšuje, o čom svedčí aj použitie kryptomien v bežnom svete. K súčasnej situácií sa vyjadril aj generálny riaditeľ Visa, Alfred Kelly.

Prečítaj si tiež: Analýza BTC – korekcia pokračuje, kde sa nachádza kľúčový support?

Kryptomeny do 5 rokov zbúrajú mainstream

Aktuálne sa celková trhová kapitalizácia kryptomien pohybuje na úrovni 2 biliónov USD. To je v skutku vysoké číslo, ktoré dokázalo prekonať Apple a Microsoft. Vzhľadom na rastúci trend a zvyšujúce sa používanie kryptomien v bežnom svete, musia niektoré spoločnosti urýchlene reagovať. Aj to je dôvod prečo Visa, MasterCard a PayPal zavádzajú nové stratégie pre platbu kryptomenou.

Celková trhová kapitalizácia kryptomien, 4H TF. Zdroj: TradingView

Môže ťa zaujímať: Avalanche je projekt budúcnosti, ktorý hravo zdolá 100 USD – tvrdia analytici

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

VISA chce byť na čele

CEO spoločnosti VISA Alfred Kelly ozrejmil jeho pohľad na celkový vývoj kryptomien. Bez ohľadu nato, však spoločnosť VISA musí urobiť všetko pre to, aby bola na čele z hľadiska kryptomien.

„Povedzme, že o päť rokov zistíme, že boli kryptomeny iba módnym výstrelkom. Neviem. Nie som dosť múdry na to, aby som to vedel. Musíme však byť pripravený.“

Podľa Kellyho Bitcoin s určitosťou nahradí zlato. VISA plánuje v najbližšom období zapracovať na novej službe pre zákazníkov, ktorá im umožní bezproblémovo nakupovať a následne konvertovať kryptomeny za štandardné meny.

„Ak sa to rozbehne a stane sa z toho veľký a perspektívny biznis, chceme mať na trhu svoj podiel. Na to jednoducho musíme byť pripravení.“

Každopádne spoločnosť VISA patrí aktuálne medzi najväčšie spoločnosti, ktoré sa zaoberajú vývojom blockchainov a kryptografických služieb pre svojich zákazníkov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance