Polkadot na nové ATH
Polkadot na nové ATH. Zdroj: Shutterstock.com/moxumbic

Polkadot narástol za necelé dva mesiace už o vyše 250 %, no cena sa stále nachádza pod ATH na hladine 49,75 $. V čase písania článku sa obchoduje za 36,46 $. Tento projekt je zameraný na škálovateľnosť a rozdeľuje transakcie na mnoho úlomkov. Spracováva ich paralelne, podobne ako to chce dosiahnuť ETH 2.0.

V súčasnej dobe iba Kusama realizuje vlastné aukcie. Očakáva sa, že Polkadot začne rovnaký proces v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov. Poďme sa teda pozrieť na top 3 ukazovatele, ktoré potvrdzujú, že DOT pôjde na nové ATH.

Integrácia Polkadot do DeFi sa zvyšuje

Ekosystém Polkadotu neustále rastie. Dňa 8. septembra SubQuery, decentralizovaný agregátor údajov, získal 9 miliónov dolárov na vybudovanie prvej vrstvy agregácie údajov spoločnosti Polkadot.

Ako príklad tejto integrácie má Moonbeam parachain tokeny postavené na vývojovom nástroji Substrate. Tieto tokeny je možné bezproblémovo odosielať do peňaženiek Ethereum a adries inteligentných zmlúv. 9. septembra Moonbeam oznámil partnerstvo s Lidom.

Posledná aktualizácia pochádza z dTrade, decentralizovanej burzy (DEX). Po úspešnom získaní 6,4 milióna dolárov v rámci počiatočného kola financovania v máji 2021 zhromaždil DEX ďalší fond na tvorbu trhu vo výške 22,8 milióna dolárov. Jeho cieľom je poskytnúť likviditu.

StormGain

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 3 faktory, podľa ktorých Polkadot smeruje na nové ATH

Údaje o derivátoch ukazujú potenciál na nové ATH

Celkový otvorený záujem DOT futures vzrástol z 360 miliónov dolárov na 685 miliónov dolárov za 30 dní. Je to pozitívny ukazovateľ, pretože odráža ochotu obchodníkov s pákovým efektom udržať svoje dlhé pozície otvorené napriek rastúcemu trendu.

Pokladot futures - otvorený záujem. Zdroj: Bybt.com
Pokladot futures – otvorený záujem. Zdroj: Bybt.com

Pri obchodovaní s futures sa longs (kupujúci) a shorts (predajcovia) vždy zhodujú, ale ich pákový efekt sa líši. Prípadná nerovnováha sa odráža v miere financovania a burzy derivátov budú účtovať poplatky strane, ktorá bude využívať viac pákového efektu na vyváženie rizika.

Ustálený vývoj protokolu bude konečným hnacím motorom ceny DOT

 Polkadot perpetual futures 8-hodinová sadzba financovania. Zdroj: Bybt.com
Polkadot perpetual futures 8-hodinová sadzba financovania. Zdroj: Bybt.com

V prvý septembrový týždeň vyplávala na povrch zdravá dávka optimizmu. Osemhodinová miera financovania dosiahla 0,10 %, čo je v prepočte 2,1 % týždenne. Napriek tomu sa situácia po 35 % páde cien ráno 7. septembra vrátila.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC, BNB, DOT, XMR – altcoiny čakajú na pohyb Bitcoinu

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre