Povinné KYC
Povinné KYC, zdroj: shutterstock.com/Autor: Inspiring

Známa kórejská burza Upbit ide rovnakým smerom ako nedávno burza Binance. Postupne úplne obmedzí možnosti pre neoverených používateľov. Všetci si budú musieť overiť KYC.

V sobotu spoločnosť oficiálne oznámila zoznam nových zmien, ktoré sa dotknú používateľov. Túto burzu čaká úplne rovnaký scenár ako burzu Binance niekoľko týždňov dozadu. Cieľom má byť ochrana proti praniu špinavých peňazí. Všetko ale na úkor zachovania anonymity.

Noví používatelia nebudú môcť prakticky na burze robiť nič, pokiaľ neoveria svoje účty cez KYC. Starí používatelia budú mať zatiaľ pozastavené vklady a výbery do určitého limitu. Zatiaľ sa iba špekuluje o úplnom zastavení všetkých služieb pre užívateľov bez KYC. Avšak je to len otázka pravdepodobne týždňov, keď jedna z najväčších ázijských búrz prejde úplne pod povinne overenia.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prídu všade povinne KYC?

Povinné overenie začína od leta zavádzať pomaly každá veľká burza. V opačnom prípade hrozí úplný zákaz v desiatkach štátoch po celom svete. To si burzy ale nemôžu dovoliť, inak by prišli o väčšinu ziskov a stabilnú traderskú základňu. Preto nemajú na výber a väčšina búrz zavádza nové KYC overenia, aby sa vyhli veľkým sankciám.

Prečítaj si aj: Dôležité zmeny na burze Binance – Bez KYC overenia už obchod neotvoríte!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre