Mike Novogratz tvrdí že väčšina kryptomien neprežije
Mike Novogratz tvrdí že väčšina kryptomien neprežije, zdroj: www.shutterstock.com/Rasica

Mike Novogratz. Investor, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital patrí medzi najväčších optimistov Bitcoinu a kryptomien.

Povzbudil investorov, aby sa neupínali na časté denné výkyvy, ktorých je Bitcoin schopný, ale aby sa naňho pozerali z dlhodobého hľadiska.

Môže ťa zaujímať: Gary Gensler varuje – Kryptomeny nedopadnú dobre, ak nebudú regulované!

Novogratz verí kryptomenám, no nie všetkým

,,Podobné bubliny a mánie sa dejú presne okolo tých vecí, ktoré zásadne zmenia spôsob akým žijeme. Financie, ako ich dnes poznáme, budú narušené a istým spôsobom nahradené decentralizovaným systémom. Tým som si úplne istý,” povedal Novogratz.

Veľká časť tohto bitcoinového „šialenstva“ je zameraná predovšetkým na jeho základnú a evolučnú technológiu, poznamenal Novogratz. Ďalej tvrdí, že kryptomeny predstavujú úplne nové technológie a vymožeností pre ľudstvo, a nie je to len o okamžitom a krátkodobom návrate z obchodovania.

Optimizmus z Bitcoinu spočíva hlavne v tom, že veríme v radikálnu zmenu toho, ako dnešný peňažný systém funguje. Predsa len Bitcoin vyrástol takmer o 300 % za posledných 12 mesiacov. A napriek tomu, že Bitcoin momentálne stojí menej ako 50 tisíc dolárov, jeho hodnota môže pokojne dosiahnuť viac ako pol milióna dolárov do desiatich rokov, tvrdí Mike Novogratz.

Bitcoin je najsilnejšia a najpopulárnejšia kryptomena. Okrem neho existujú aj tisíce ďalších s oveľa menšou hodnotou, z ktorých niektoré majú potenciál ostať s nami na dlhú dobu. No veľa z nich neprežije. ,,Stavil by som sa, že 75 % kryptomien v tomto desaťročí zlyhá,“ dodal Novogratz.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Musíme myslieť aj na regulácie

Hoci je kryptopriestor plný ziskuchtivých investorov a existuje veľa príležitostí ako ,,naliať” peniaze do týchto projektov, treba mať na pamäti, že stále sa budeme musieť zmieriť s reguláciou kryptomien.

Stále však nie je jasné, ktorý regulátor bude dohliadať na trh s kryptomenami. A to hlavne preto, pretože stále nie je jasné, či kryptomeny budú oficiálne považované za meny alebo cenné papiere.

Mike Novogratz sa k tomu vyjadril, že niektoré nariadenia a zákony by určite boli užitočné, ale taktiež považuje určitú mieru slobody za dôležitú.

Čítaj ďalej: Nemecko po voľbách: Ako sa politické strany postavia ku kryptomenám a blockchainu? 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre