Grimacecoin vyskočil o neuveriteľných 285 000 %
Grimacecoin vyskočil o neuveriteľných 285 000 %,zdroj: www.shutterstock.com/yingko

Ako už možno tušíte, ide o ďalší pump and dump token, ktorý bol vytvorený po tweete spoločnosti McDonald. Token vzrástol za pár hodín o viac ako 285 000 %. Áno, čítate správne.

Stačila jedna správa v podobe tweetu od svetoznámeho reťazca rýchleho občerstvenia McDonald’s, a cena vyletela šialene hore. Status bol reakciou na tweet generálneho riaditeľa Tesly, Elona Muska.

Mohlo by ťa zaujímať: SEC zamietla žiadosť Fidelity o spustenie spotového bitcoinového ETF fondu!

Grimacecoin je ďalší „shitcoin“, avšak s neuveriteľnými percentuálnym nárastom

„Iba ak Tesla akceptuje Grimacecoin“ odpovedal McDonald’s, pričom mal na mysli svojho fialového maskota. Tento tweet bol reakciou na status Elona Muska, ktorý napísal: „Ak McDonald’s prijme Dogecoin, dám si Happy Meal v televízii v priamom prenose.“

Samotný reťazec McDonald’s sa ešte neorientoval na kryptomeny, avšak tweet podnietil vytvorenie takmer 10 „grimacecoinov“ na sieti Binance Smart Chain (BSC).

Jeden takýto token sa začal obchodovať za 0,0007 dolára a dokázal dosiahnuť 2 doláre na svojom vrchole v ranných hodinách na ázijskom trhu. Potom, samozrejme, okamžite klesol a zabrzdil sa na úrovni 0,60 dolára.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Je známe, že ktokoľvek môže vydávať tokeny na BSC za pár centov a existencia DeFi umožňuje, že tokeny môžu byť okamžite vydané, zásobované likviditou a obchodované v podstate okamžite. Na myšlienke v podstate ani nezáleží. Ak sa dá rýchlo zarobiť a dav nakupuje, je to už nezastaviteľné do určitého bodu. Potom však sa však cena krásne vráti nadol. Nejeden „shitcoin“ nám to už ukázal.

Tento token dosiahol trhovú kapitalizáciu takmer 2 milióny amerických dolárov na svojom vrchole. Údaje však ukazujú, že 93 % týchto tokenov vlastní jeden subjekt.

Čítaj ďalej: Apple oznamuje investície do metaverza, zaostáva však za Microsoftom a Meta

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance