Apple investuje do metaverza
Apple investuje do metaverza. Zdroj: Shutterstock.com/kovop58

Generálny riaditeľ Apple Tim Cook počas stretnutia o zisku spoločnosti za Q1 2022 povedal, že v priestore Metaverza vidí značný potenciál. Na otázku 27. januára počas telefonátu o príležitostiach spoločnosti Apple v rámci Metaverza Cook odpovedal, že „v tomto priestore vidíme veľký potenciál a podľa toho investujeme.“

„Vždy skúmame nové a vznikajúce technológie. Dlho som hovoril o tom, že je to pre nás veľmi zaujímavé.”

Metaverzum je interoperabilný virtuálny vesmír, vytvorený čiastočne používateľmi, ktorý ponúka socializáciu, hry a dokonca aj živé koncerty. Hoci je k nemu prístup pomocou prehliadača, zážitok je lepší s virtuálnou realitou (VR) alebo rozšírenou realitou (AR).

Appleinsider informoval, že v telefonáte z 27. januára Cook poukázal na to, že Apple (APPL) už má vo svojom App Store 14 000 aplikácií, ktoré boli navrhnuté pomocou AR vývojárskej platformy ARKit. Aplikácie navrhnuté pomocou ARKit by mohli používateľom pomôcť získať prístup k Metaverzu.

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – Pranie špinavých peňazí za posledný rok neuveriteľne vzrástlo! – Čo ukazujú štatistiky?

Apple vsádza na AR

Zatiaľ čo Meta sa priklonila k používaniu náhlavnej súpravy Oculus na ponorenie používateľov do Metaverzu, Apple zatiaľ vsádza na technológiu AR. Vydanie náhlavnej súpravy Apple bolo naplánované na rok 2022. Agentúra Bloomberg však 14. januára informovala, že sa môže oneskoriť z dôvodu hardvérových a softvérových problémov.

Napriek Cookovmu prijatiu Metaverza sa predpokladá, že vývoj náhlavnej súpravy je zameraný na hranie hier a komunikáciu. Doteraz najväčšia spoločnosť na svete podľa trhovej kapitalizácie zaostáva za ostatnými technologickými lídrami, ako sú Meta a Microsoft, z ktorých obaja postupujú vpred s verejnými plánmi rozvoja v Metaverze.

Mohlo by ťa zaujímať – Stane sa Bielorusko centrom kryptomien?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance