Shiba Inu rastie
Shiba Inu. Zdroj: Shutterstock, Seregraff

Za posledných 48 hodín spomedzi všetkých kryptomien vyčnievala jedna, ktorá získava stále väčšiu popularitu. Ide o projekt Shiba Inu. Čo je však za tým?

Prečítaj si tiež: Návod ako eliminovať riziko obchodovania na burze

Shiba Inu s výrazným rastom

Stať sa najobchodovanejšou kryptomenou na burze Coinbase je určite významný úspech. Shiba Inu dosiahla tento míľnik za menej ako jeden mesiac od zalistovania na populárnu americkú burzu. 24-hodinový objem tokenu SHIB je aktuálne na úrovni 1,3 miliardy USD. Dokonca predbehla aj BTC, a to až o 774 miliónov USD. Celkový denný objem obchodovania tokenu SHIB tak vyskočil o úctyhodných 553 %.

Môže ťa zaujímať: Miliardár a bitcoinový optimista Chamath Palihapitiya verí, že Bitcoin nahradil zlato!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Tento prudký nárast vyniesol projekt späť do TOP 30 projektov podľa trhovej kapitalizácie. Dôležitým faktom však je, že sme stále približne 52 % od historického maxima. Popularita tohto projektu jednoducho z ničoho nič začala rásť. Je ťažké odhadnúť, čo je za tým. V minulosti tento projekt čerpal silu aj od Vitalika Buterina, ktorý spálil 90 % svojich tokenov SHIB. V každom prípade väčšina traderov využíva tento projekt ako špekulatívny nástroj.

Token Shiba Inu
Token Shiba Inu. Zdroj: CoinMarketCap

Samozrejme, rast mohol byť spôsobený aj fotografiou šteniatka Shiba Inu, ktorú zverejnil Elon Musk.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre