Ziskové obchodovanie na burze
Ziskové obchodovanie na burze, zdroj: shutterstock.com/Autor: Open Studio

Obchodovanie – Dovolil by som si tvrdiť, že tento diel spomedzi všetkých bude snáď jeden z úplne najdôležitejších. Budeme sa baviť o kapitále na obchodnom účte.

Pravidlá budovania účtu pre obchodovanie

Už len z princípu platí, že bez kapitálu sa nedá obchodovať na burze. Respektíve aj dá, napríklad na demo účte, avšak nedá sa zarobiť ani cent. Vybudovať si trading účet môže niekedy zabrať aj 10 rokov. Ako najefektívnejší spôsob cesty budovania účtu, ktorý mi trval približne 5 rokov, kým som sa dostal na čiastku, s ktorou sa už dalo niečo zarobiť, považujem nasledovné možnosti:

  1. Neustále reinvestovať a nevyberať peniaze. Počas posledných 5 rokov až na možno jednu výnimku, som ani raz nevyberal peniaze zo svojho trading účtu. Bez ohľadu na zisky. Svoje peniaze som ďalej reinvestoval a dostával sa na stále vyššie a vyššie čiastky.
  2. Samozrejme, tiež som začínal so sumou v rádoch niekoľkých stoviek dolárov. Bolo to síce málo, ale stále som svoje zarobené peniaze mimo tradingu odkladal a posielal na burzový účet. Hodnota portfólia nielen že rástla na základe výkonu stratégie, ale aj podľa nákupov. Zrazu po roku som zistil, že z 500 eur tam bolo niekoľko tisíc.
  3. Začiatky na burze sú komplikované. Veľa ľudí často nielen že musí okrem obchodovania na burze ešte živiť rodinu a chodiť do práce, ale si aj nájsť druhú robotu, ktorá obchodníkovi zaručí istý príjem. Ten si odkladá na obchodný účet. Prvé roky bývajú náročné, ale každý mesiac je potom lepší a lepší, až nakoniec zistím, že trading na burze mi tvorí 80 % môjho príjmu a ja už nemusím chodiť do práce.

Prečítaj si aj: Jednoduchý spôsob ako zvýšiť ziskovosť obchodníka s minimálnym rizikom! – Návod pre začiatočníka

Rovnako ako v prípade tvorby stratégie, aj tento proces môže zabrať niekoľko rokov. Je to individuálne. Trader si určite prežije ťažké roky, avšak ja osobne si myslím, že to stojí zato. Hlavné je sa nevzdávať.

Autorom tohto článku je Ľuboš z projektu Bitcoin Skupina. Spojili sme sa s Trading11.com a vytvorili spoločné členstvo, ktoré v oblasti obchodovania na burze nemá na česko-slovenskej scéne konkurenciu. Viac informácií získaš na tomto odkaze.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Michal

Očekával jsem tedy, že článek bude na téma, jak si co nejvíce zabezpečit účet na kryptoburze, ale to tady není vůbec zmíněné, takže název dost mimo.

Hattori Hanzo

Taká malá technická. Ako účtujete zisk z obchodovania? Je nutné každý vyúčtovať každý predaj, alebo zaúčtujete až pri výbere financií z burzy na bankový účet?