Senátori tlačia na Facebook
Senátori tlačia na Facebook, zdroj: www.shutterstock.com/Ascannio

Krypto peňaženka od spoločnosti Facebook si získala pozornosť senátorov bankového výboru hneď niekoľko hodín po tom, čo spustila svoj pilotný projekt “Novi”.

Päť senátorov vyzvalo na okamžité pozastavenie novej kryptopeňaženky od Facebooku len niekoľko hodín po jej spustení. Facebook na tomto projekte spolupracuje s burzou Coinbase.

Môže ťa zaujímať: Coinbase sa stáva oficiálnym partnerom najlepšej basketbalovej ligy NBA

Senátori nemajú sociálnu sieť veľmi v láske

Senátorka Elizabeth Warrenová patrí do kategórie skeptikov a kritikov kryptomien. Práve ona bola jedným z piatich senátorov, ktorí bojujú proti Markovi Zuckerbergovi, aby okamžite prerušil tento projekt. Senátori dokonca zaslali Zuckerbergovi list, kde sa píše následovné:

,,Vzhľadom na rozsah škandálov okolo Vašej spoločnosti sa k Vám potrebujeme obrátiť, aby sme vyjadrili naše námietky voči úsiliu spoločnosti Facebook spustiť svoju kryptomenu a digitálnu peňaženky, ktoré vystupujú pod názvom „Diem“ a „Novi“.

Diem prišiel ako projekt od spoločnosti Facebook. Zo začiatku bol nazývaný „Libra“ a roky je už roky predmetom kontroly a regulácií, čo viedlo k tomu, že z projektu už odstúpilo niekoľko kľúčových partnerov.

Novi je kryptopeňaženka, ktorá je určená na držanie tokenu Diem a iných stablecoinov. Novi bol spustený zatiaľ ako pilotný projekt v Spojených štátoch a Guatemale v spolupráci s burzou Coinbase, ktorá bude poskytovať úschovu týchto aktív.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Coinbase a Facebook vs. senát

Generálny riaditeľ Coinbasu Brian Armstrong zablahoželal Davidovi Marcusovi, spolutvorcovi a členovi predstavenstva spoločnosti Diem: ,,Ignorovať neprajníkov a nenávisť si vyžaduje veľa vytrvalosti,” dodal Armstrong.

Senátorka Elizabeth Warrenová a ďalších päť členov sa zjednotili, aby zabránili danému projektu. Uviedli, že „Facebook opakovane robil vedomé obchodné rozhodnutia, a pokračuje v činnostiach, ktoré poškodili a poškodzujú nielen používateľov sociálnej siete Facebook, ale aj širšiu spoločnosť.”

,,Facebook nie je dostatočne dôveryhodný na to, aby spravoval platobný systém digitálnej meny. Schopnosť spoločnosti kontrolovať riziká a udržiavať bezpečnosť spotrebiteľov, sa preukázala ako úplne nedostatočná,” uvádzajú senátori vo svojom liste.

Čítaj ďalej: Bitcoin oficiálne prekonal nové historické maximum 66 000 dolárov! – Čo ďalej?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre