Facebook Diem
Facebook a token Diem. Zdroj: Shutterstock, mundissima

Svetový gigant zo sveta sociálnych médií Facebook prišiel s veľmi zaujímavou správou. Plánuje vstúpiť na trh s NFT tokenmi.

Facebook a tokeny NFT

So správou prišiel v rozhovore pre Bloomberg David Marcus, šéf finančnej divízie a spoluautor kryptomeny Diem, ktorá by mala čoskoro prísť na trh. Facebook aktuálne pracuje na vývoji novej krypto peňaženky s názvom „Novi“, ktorá by mala byť následne využívaná na prácu s NFT.

„Keď disponujete dobrou peňaženkou, ako bude Novi, musíte začať premýšľať nad tým, ako by ste vedeli pomôcť spotrebiteľom v podpore v NFT.“

Môže ťa zaujímať: Analýza BTC – do pár dní sa uzavrie dlhodobý medvedí pattern

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 90 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<

StormGain

Marcus ďalej uviedol, že sa konečne po rokoch náročného vývoja dočkáme spustenia a uvedenia na trh novej krypto peňaženky Novi. Teraz však nechcú nič uponáhľať, nakoľko chcú byť korektní pri práci s regulačnými orgánmi. Súhlas taktiež potrebujú aj na kryptomenu Diem. Tento projekt je už dva roky starý, pričom prvotný názov mal byť „Libra“. Každopádne je veľmi dôležité počkať si na správny moment spustenia projektov, pretože úspech jedného môže ovplyvniť ten druhý.

Prečítaj si tiež: Návod – čo je to support a rezistencia a ako ich správne používať

Regulačné zákony sú neúprosné

Prvotné plány spoločnosti Facebook zahŕňali vydanie tzv. bielej knihy pre prvotnú kryptomenu Libra. Kryptomena mala byť naviazaná na širokú škálu fiatových mien na čele s americkým dolárom, eurom, japonským jenom, či britskou librou. Plány však boli zastavené po globálnom tlaku regulačných orgánov. Digitálna mena bola nakoniec prepracovaná na projekt Diem a naviazaná výlučne na USD, aby mali americké orgány voľnú ruku z hľadiska regulácie.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.