twitter dorsey

Jack Dorsey, CEO a spoluzakladateľ sociálnej siete Twitter je už známym podporovateľom kryptomien. Najviac sa mu vždy páčil BTC, o ktorom sa pravidelne vyjadruje vo veľmi veľmi pozitívnom svetle. Niekoľkokrát sa takisto vyjadril, že Bitcoin sa môže stať jedinou globálnou menou na internete. Najnovšie vyjadrenia, ktoré poskytol počas interview pre portál Quartz však priniesli z jeho strany pomerne smelé slová.

Jack Dorsey si od Bitcoinu sľubuje veľké veci

Podľa Jacka Dorseyho by mal byť svet aktuálne vo výbornej pozícii. Teda minimálne čo sa  týka finančného sektora a jeho budúcnosti. Verí totiž, že Bitcoin by mohol priniesť jednotu po celom svete. Jeho slová však zneli oveľa optimistickejšie.

„Toto je naša šanca na zjednotenie každej komunity, každého štátu na celom svete. Prinesie to oveľa viac inovácii, avšak čo je oveľa podstatnejšie, ľuďom opäť navráti moc do ich vlastných rúk.“

Rovnako verí v budúcnosť kryptomien aj v zmysle rastu ceny. Jack Dorsey si myslí, že najmä kvôli „nedostatku“ (scarcity) mincí bude môcť Bitcoin stále rásť. To však môže zapríčiniť, že ľudia budú veľmi podrobne rozmýšľať, kedy svoje Bitcoiny minú a kedy nie.

„Ak by ste si chceli niečo kúpiť za Bitcoin (s vedomím, že cena BTC môže o týždeň porásť), tak si 2× zvážite, či to skutočne potrebujete. A práve otázka „Potrebujem to naozaj?“ môže priniesť veľmi zaujímavý obrat v spoločnosti.“

Zaprisahal sa Dorsey, že prinesie Bitcoin do celého sveta?

Svet by mal podľa Dorseyho aktuálne veľmi potrebovať globálnu menu (najmä pre internet samotný). Vníma to dokonca priam až ako nevyhnutnosť. Aby však o tom iba „nekecal,“ tak sa rozhodol zakročiť a povedal, že sám je pripravený prispieť k tomu, žeby sa práve z Bitcoinu stala globálna mena.

„Verím, že najmä súkromné organizácie si budú pochvaľovať menu internetu. Práve pre tieto organizácie by mala byť mena bez štátnej príslušnosti ideálnou a mala by pre ne poskytovať veľké množstvo benefitov. Nielenže bude veľké množstvo ľudí túto menu používať, ale takisto nebude pod patronátom iba jeden veľkej korporácie, čo bude pravdepodobne jeho najväčšou výhodou.“

Záver

Kryptomenový svet nepochybne potrebuje viac takých hrdinov, akým je Jack Dorsey. Ten sa na pravidelnej báze kryptomien nielen zastáva, ale takisto sa ich snaží dostať do popredia. Vyberá si však s rozumom. Sám sa napríklad voči kryptomene Facebooku vyjadril veľmi opovržlivo (ako CEO Twitteru to však má takmer ako povinnosť) a takýto stablecoin je podľa neho absolútne v rozpore s tým, čo by mali kryptomeny priniesť.

Čo čítať ďalej?

[KRÁTKA SPRÁVA] Binance Coin (BNB) klesol o 10% – Vieme, čo to spôsobilo!

Zdroj:
bitcoinist.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.