Dorsey plánuje vlastnú kryptomenu? Hľadá kryptovývojárov, platí v BTC

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Platobná platforma Square so sídlom v USA hľadá nových zamestnancov na pozíciu vývojárov kryptosystémov a ponúka, že im bude platiť v Bitcoinoch. To znamená jediné – Dorsey plánuje vlastnú kryptomenu.

Twitter a vlastná kryptomena?

Podľa tweetu, ktorý zverejnil CEO Twitteru a Square Jack Dorsey, 20. marca chce firma najať 3 – 4 vývojárov, aby pracovali na plný úväzok na open-source Bitcoin/krypto ekosystému. Ponúka prácu odkiaľkoľvek s tým, že noví zamestnanci budú podliehať priamo jemu a výplata môže byť aj v Bitcoinoch.

Dorsey ďalej píše, že rozhodnutie platiť zamestnancov v digitálnej mene je založené na zámere „zlepšiť ekosystém kryptomien”, čo prospeje aj BTC komunite.

Dorsey tiež poznamenal, že ide o prvú iniciatívu s open-source zdrojovým kódom, nezávislú od obchodných cieľov spoločnosti, pretože noví zamestnanci sa úplne zamerajú na to, „čo je najlepšie pre celú kryptokomunitu, (…) nie na obchodné záujmy spoločnosti Square”.

Písali sme tiež: Twitter skúma možnosti blockchainu

Square v zisku

Ako bolo skôr oznámené, firma Square za rok 2018 zaznamenala ročný obrat vo výške 166 miliónov dolárov. Spoločnosť dosiahla za štvrtý štvrťrok príjem vo výške viac ako 52 miliónov dolárov vďaka predaju Bitcoinu, čo prekonalo tretí štvrťrok o 9 miliónov dolárov a druhý štvrťrok o viac ako 15 miliónov dolárov.

Dorsey stále verí BTC

Minulý mesiac Dorsey – známy obhajca Bitcoinu – znovu vyhlásil, že verí, že Bitcoin je zrodený na to byť internetovou menou:

„[Bitcoin] bol niečo, čo sa zrodilo na internete, bolo vyvinuté na internete a bolo testované na internete… Je to internet.”

Záver

Podľa posledných správ sa zdá, že Jack Dorsey plánuje vlastnú kryptomenu. Otázka je, či v spojení s Twitterom alebo s firmou Square a jej platobnou aplikáciou. Čo myslíte, budeme mať čoskoro Twitter Krypto? A zaujímala by vás taká kryptomena? Podeľte sa o váš názor v komentároch alebo na našej FB stránke.

Zdroj: Cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.