[HOT NEWS] CEO Twitteru Dorsey: Twitter skúma možnosti blockchainu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

CEO Twitteru Jack Dorsey prehlásil 5.9.2018 počas výsluchu pre výbor Amerického kongresu, že Twitter skúma možnosti využitia technológie blockchain pre boj proti dezinformáciám a podvodom.

Twitter mení názor?

Dorsey odpovedal počas výsluchu na otázky ohľadom transparentnosti a zodpovednosti Twitteru. Výsluch sa konal vo výbore Snemovne reprezentantov pre energetiku a obchod.

Doris Matsui, zástupca z Kalifornie, sa generálneho riaditeľa Twitteru spýtal na to, aké potenciálne aplikácie by mohla mať táto technológia pre spoločnosť. Dorsey odpovedal, že blockchain môže byť použitý na boj proti dezinformáciám a podvodom:

“Blockchain je tou technológiou, o ktorej si myslím, že má veľa nevyužitého potenciálu, konkrétne ohľadom distribuovanej dôvery a distribuovaného presadzovania zákonov […] Zatiaľ sme sa nedostali do takej hĺbky, ako by sme si priali, aby sme pochopili, ako je možné túto technológiu aplikovať na problémy, ktoré aktuálne riešime na Twitteri. Máme však ľudí, ktorí to už skúmajú.”

Dorsey sa 5. septembra zúčastnil ešte jedného výsluchu, tentokrát pre predsedov senátneho výboru pre spravodajské agentúry, ktorý sa týkal údajného zásahu do prezidentských volieb v USA v roku 2016. Po stretnutiach Dorsey zhrnul niektoré z hlavných tém vo svojich tweetoch:

Písali sme tiež: CEO Twitteru: Do desiatich rokov bude Bitcoin celosvetovým platidlom

Záver

Mohlo by sa zdať, že Twitter mení názor a začína byť voči kryptomenám, a technológiám s nimi súvisiacimi, ústretovejší. Je však treba rozlišovať medzi kryptomenami a blockchainom. Veľké firmy sa snažia využiť technológiu blockchain, ale to ešte neznamená, že sú naklonené využitiu kryptomien. V prípade Twitteru uvidíme, akou cestou sa vydá. Podľa tohto posledného vyjadrenia to však vyzerá len na využitie blockchainu.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Zdroj:
Cointelegraph.com

 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka