Na Amazone sa bude dať čoskoro platiť Ethereom!

BITmarkets BITmarkets

Správa, ktorá na prvý pohľad môže vyzerať pomerne prekvapivo. O Amazone sa dlho hovorilo najmä v spojení s tvorbou vlastného coinu (niečo na štýl GlobalCoin od Facebooku). Ako sa však zdá, tak Amazon sa zatiaľ týmto smerom nechystá ísť. Práve naopak. Prostredníctvom dvoch spoločností sa bude môcť pravdepodobne čoskoro platiť na tomto portáli druhou najväčšou kryptomenou, Ethereom.

Spolupráca spoločností CLIC a Opporty

Ako sme spomenuli už v úvode, platbu na Amazone prostredníctvom kryptomeny Ethereum umožnia dve spoločnosti. Ide o CLIC Technology a Opporty, ktoré podľa najnovších správ začali navzájom spolupracovať a tak by mohli prepojiť Ethereum s Amazonom.

CLIC Technology je spoločnosť, ktorá sa zameriava na spracovanie platieb. Druhá spoločnosť tejto spolupráce, Opporty, patrí medzi firmy poskytujúce blockchain služby. Celková dohoda medzi danými spoločnosťami má byť zameraná na vytvorenie infraštruktúry, ktorá umožní platiť Ethereom za produkty na Amazone.

CEO spoločnosti CLIC Technology, Roman Bond sa ohľadom tejto spolupráce vyjadril nasledovne:

„Dostať kryptomeny do e-commerce sektora je jednou z najvzrušujúcejších, ale aj najnáročnejších úloh v danom sektore. Sme však veľmi radi, že na tomto cieli môžeme spolupracovať práve so spoločnosťou Opporty. Rovnako veríme, že sa nám podarí pomôcť aj rôznym iným projektom.”

Roman Bond však rovnako jedným dychom dodal, že si uvedomuje, aká bude táto úloha náročná. Hlavným problémom by mala byť najmä rýchlosť transakcií. Podľa slov Romana Bonda vie Ethereum aktuálne zariadiť maximálne 20 transakcií za sekundu. To by však pri takom nápore, aký by sa očakával pri Amazone, určite nestačilo.

Prvým cieľom tohto projektu je preto zariadiť, aby vytvorili platformu dostatočne rýchlu na to, aby vedela podporiť minimálne 300 transakcií za sekundu. Práve k tomu by im mala pomôcť platforma spoločnosti Opporty (Opporty Plasma Cash). Pri ideálnom nastavení by sa mohla dokonca rýchlosť a množstvo týchto transakcií približovať k platobným gigantom ako Visa alebo Mastercard.

Pôjde vďaka tomu ETH „to the moon?”

Samozrejme, že takáto novinka by mohla spôsobiť instantný nárast kryptomeny Ethereum na hodnote. Ten by však mal byť podporený nielen takouto fundamentálnou správou, ale takisto aj pozitívami z technickej analýzy. Niekoľko traderov sa totižto vyjadruje, že Ethereum má výborný nábeh na to, aby v najbližšom čase spravilo poriadny rast oproti cene Bitcoinu.

Napríklad trader vystupujúci na Twitteri pod menom Rampage sa vyjadril, že ETH/BTC pár teraz vyzerá naozaj zaujímavo. Myslí si, že Ethereum čaká výrazný rast. Voči Bitcoinu by mohla táto kryptomena získať až 70 % na hodnote. Všetky tieto predikcie opiera o niekoľko grafov (ktoré môžete nájsť na tomto linku).

Záver

Ethereum tak môže mať pred sebou naozaj krásne časy. Nielen z hľadiska nárastu ceny (nie všetko je iba o tom), ale aj z hľadiska využitia a adopcie. Ak by sa totiž začala využívať druhá najväčšia kryptomena na samotnom Amazone, tak by si Ethereum mohlo výrazne polepšiť v očiach verejnosti. Rovnako by sa však mohli tešiť obrovskému rastu a záujmu aj kryptomeny a to najmä zo strany (zatiaľ nezainteresovanej) verejnosti.

Čo čítať ďalej?

Šéf Twitteru – Bitcoin je jediná šanca na prepojenie sveta

Zdroje:
ccn.com
cryptonewsz.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.