Algorand s novým ATH.
Algorand. Zdroj: Shutterstock, DIAMOND VISUALS

Nadácia Algorand Foundation, ktorá spravuje token ALGO, spúšťa 300-miliónový fond, ktorý bude zabezpečovať inovácie v sektore digitálnych technológií.

Prečítaj si tiež: Algorand odignoroval prepad na trhu, vzrástol o 63 % – čo je za tým?

Algorand spúšťa fond na podporu DeFi

Iniciatíva nového blockchainového projektu bude zameraná na posilnenie vývoja v stále populárnejšom sektore DeFi. Projekt nesie názov ,,Viridis DeFi”. Nadácia na pokrytie 300 miliónov USD vyčlenila približne 150 miliónov tokenov ALGO, ktoré pri aktuálnych cenách zodpovedajú výške fondu.

Sektor DeFi sa teší obrovskej popularite a správy o novo vznikajúcich fondoch sú určite ďalším pozitívom. Nadácia Algorand má v pláne zamerať sa najmä na decentralizované burzy, peňažné trhy, aplikácie rôznych aktív a v neposlednom rade úspešné NFT projekty.

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Približne tretina z celkových prostriedkov bude prerozdelená z fondu ,,AlgoGrant”. Cieľom bude podpora vývoja infraštruktúry a aplikácií DeFi. Okrem iného sa časť prostriedkov dostane aj do financovania protokolov, ktoré slúžia na premostenie siete ETH s inými blockchainami.

Vyjadrenie generálneho riaditeľa projektu, Seana Leeho:

„Nadácia Algorand s nadšením spúšťa program financovania, ktorý má pomôcť urýchliť prijatie DeFi v celom ekosystéme Algorand. Vytvorenie správnej infraštruktúry, aplikačného ekosystému a likvidity bude kľúčom k tomu, aby sa DeFi na Algorande považovalo za energeticky najefektívnejší, škálovateľný a nízko nákladový DeFi systém na svete.“

Môže ťa zaujímať: ALGO čaká v najbližšom období rast – finančná podpora inštitucionálnych investorov značí skvelú budúcnosť!

Token ALGO reaguje novým historickým maximom

Token ALGO, ktorý spadá pod nadáciu, prežíva v skutku úspešné obdobie, ktoré sa odzrkadľuje na cene. Ešte pred pár mesiacmi sme ALGO evidovali na cene 0,65 USD. V čase písania tohto článku sa cena pohybovala na úrovni 2,05 USD.

ALGO/BUSD
ALGO/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Pár hodín dozadu sa ALGO dokázal vyšplhať až na 2,5 USD, čo predstavuje nové historické maximum. Od polovice júla je to obdivuhodný nárast o 285 %.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre