BTC a kríza likvidity
BTC a kríza likvidity. Zdroj: Shutterstock.com/Nutlegal Photographer

Podľa najnovších údajov sa dostupné množstvo BTC na burzách dostáva na najnižšiu úroveň v histórii. Ako poznamenal Ki Young Ju, generálny riaditeľ analytickej platformy CryptoQuant, rezervy sa vrátili na historické minimá, ktoré boli naposledy pozorované začiatkom mája.

Čas na ďalšiu krízu likvidity na strane predaja BTC?

K štvrtku bolo na veľkých burzách k dispozícii 2,399 milióna BTC. Májové minimum nameralo 2,390 milióna.

Obchodníci s bitcoinmi tak zvrátili trend vkladov, ktorý nastal počas cenového prevratu v polovici mája. To poukazuje na jasný návrat k mentalite zameranej na investície a nie na špekulácie.

Rezervy BTC na burzách bs. BTC/USD. Zdroj: CryptoQuant
Rezervy BTC na burzách bs. BTC/USD. Zdroj: CryptoQuant

Nejde iba o maloobchod. Derivátové platformy tento týždeň tiež zaznamenali veľký výber bitcoinov, pričom celková ponuka sa stáva menej mobilnou.

Mohlo by ťa zaujímať – Akú cenu dosiahne BTC do konca roka podľa modelu Stock-to-flow?

Údaje od ďalšej analytickej spoločnosti Glassnode potvrdili, že v piatok časť ponuky, ktorá sa naposledy pohybovala pred jedným až dvoma rokmi, dosiahla trojročné minimum. Tí, ktorí naposledy presúvali bitcoiny medzi septembrom 2019 a septembrom 2020, sa preto nedotýkajú svojich hodlingov.

Z dlhodobého hľadiska môže obmedzená likvidita Bitcoinu znamenať býčí signál. Kryptomena sa stáva stále cennejšou a obmedzenejšou, pretože stále menej ľudí obchoduje a stále viac ľudí hodluje.

Zásoba BTC naposledy aktívna pred 1-2 rokmi. Zdroj: Glassnode/Twitter
Zásoba BTC naposledy aktívna pred 1-2 rokmi. Zdroj: Glassnode/Twitter

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež poslednú analýzu Bitcoinu – Čaká nás ďalši korekčný leg alebo pokračujeme v raste?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre