Závislosť na kryptomenách
Závislosť na kryptomenách. Zdroj: Shutterstock, Andrew Angelov

Dokážu kryptomeny ovplyvniť vaše duševné zdravie a spôsobiť závislosť? Nad touto otázkou som sa nikdy nezamýšľal. Šéf Tesly a veľký fanúšik Dogecoinu, Elon Musk, verí, že kryptomeny skutočne dokážu negatívne zaťažiť vašu psychiku.

Prečítaj si tiež: Súboj dvoch lídrov meme mincí: DOGE sa snaží predbehnúť SHIB – vyrástol o 45 %!

Kryptomeny a mentálna stránka

Podľa generálneho riaditeľa Tesly kryptomeny negatívne ovplyvňujú psychickú stránku vášho zdravia. Dá sa to usúdiť z jeho najnovšej reakcii na twitteri.

Ak sa nad tým zamyslíme, tak existuje veľa ľudí, ktorí na kryptomenách zbohatli a tak rýchly a jednoduchý zisk môže skutočne ovplyvniť vaše duševné zdravie. Disciplína, pokoj a zachovanie zdravého úsudku. To všetko sú faktory, ktoré jednoducho treba zvážiť a mať ich dokonale zvládnuté. Ak ste v stave, že nerobíte nič iné, iba 24/7 sledujete vývoj trhu, s určitosťou sa to na vás časom odzrkadlí.

Nehovoriac o tom, že posledné týždne je trh s kryptomenami naozaj turbulentný a vládnu v ňom projekty ako Shiba Inu.

Mohlo by ťa zaujímať: Ako najlepšie zarobiť v dobe HYPU? TOP tipy na trading kryptomien

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Závislosť od kryptomien je skutočná

Tentokrát Musk trafil presne do čierneho. Zrejme vie, o čom hovorí a možno má aj osobnú skúsenosť. Jeho majetok je obrovský, takže šéf Tesly určite vie, ako vyzerá skutočný tlak.

Nedávno sa podobnou tematikou zaoberal aj prieskum, ktorý sledoval závislosť a psychické problémy vysokoškolských študentov, ktorí trpia stresom a neustále sa objavujúcimi výkyvmi nálad v dôsledku investovania do kryptomien.

V Škótsku dokonca zriadili kliniku pre pacientov, ktorí sú závislí od obchodovania s kryptomenami. Množstvo pacientov síce nie je závratné, ale s pribúdajúcou popularitou kryptomien sa môže tento počet extrémne zvýšiť. Edinburská spoločnosť Castle Craig doteraz liečila 15 pacientov.

Stačí, ak sa čo i len raz začnete zaujímať o kryptomeny vo svete internetu, reklamy na vás budú číhať úplne všade. Buďte teda opatrní, vidina veľkých ziskov smrdí podvodom. Treba si preto dávať pozor, ako dlho sledujete trh. Nesmie sa z toho stať závislosť.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre