USA bude bojovať proti nelegálnym kryptomenám
USA bude bojovať proti nelegálnym kryptomenám, zdroj: www.shutterstock.com/LukaszStefanski

Joe Biden oznámuje, že USA sa spojí s ďalšími tridsiatimi krajinami, aby spoločne zastavili nezákonné používanie kryptomien.

Spojené štáty začnú úzko spolupracovať s krajinami po celom svete, aby spoločne reagovali na hrozby kybernetickej bezpečnosti.

Môže ťa zaujímať: Nový Zéland: ďalšia centrálna banka zvažuje spustenie digitálnej meny!

Medzinárodná spolupráca proti nelegálnym kryptomenám

Biely dom vydal vyhlásenie prezidenta Josepha Bidena o úsilí vlády v oblasti kybernetickej bezpečnosti, keďže október je pre nich mesiacom kybernetickej bezpečnosti. Prezident Biden vysvetlil, že USA budú musieť spolupracovať s mnohými krajinami po celom svete, aby reagovali na tieto hrozby. Do tejto spolupráce budú zapojené krajiny vrátane spojencov NATO a partnerov G7.

Biden tvrdí, že Amerika potrebuje, aby sa výrazne zlepšila v boji proti kyberkriminalite, zlepšila sa spolupráca v oblasti presadzovania práva a aby sa zastavilo nelegálne používanie kryptomien.

,,Vláda potrebuje kooperáciu všetkých Američanov a amerických spoločností. Musíme zamknúť naše „digitálne dvere”. Bude použité silnejšie šifrovanie údajov s viacfaktorovou autentifikáciou. Musíme mať bezpečnejšiu technológiu a taktiež potrebujeme zaistiť to, aby naši spotrebitelia vedeli čo kupujú, a aby sa pri tom cítili bezpečne,” doplnil Biden.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Joe Biden vidí hrozbu v kyberpriestore

Americký prezident ďalej vysvetľuje: „Považujem za nesmierne dôležité posilniť našu kybernetickú bezpečnosť, keďže táto infraštruktúra je vystavená závažným útokom ako napríklad ransomware.

Bidenova administratíva zvyšuje úsilie v boji proti ransomwaru, kde sa veľmi často stretávajú s nelegálnym používaním kryptomien. Ministerstvo financií USA sa už dávnejšie vyjadrilo, že je mimoriadne vážne bojovať proti zločineckým sieťam, kde sa využívajú kryptomeny.

Banka pre medzinárodné platby (BIS) v júni uviedla, že v mnohých prípadoch sú kryptomeny „používané na uľahčenie prania špinavých peňazí, vydierania a iných finančných zločinov.”

Čítaj ďalej: Nemecko po voľbách: Ako sa politické strany postavia ku kryptomenám a blockchainu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre