Protokol Ardana
Protokol Ardana. Zdroj: Ardana/Twitter

Cardano je zrejme jedna z najrýchlejšie sa rozširujúcich sietí vo svete kryptomien. Od summitu, ktorý sa uskutočnil pred pár týždňami, vytvára jednu spoluprácu za druhou. Tentokrát sa pozrieme na protokol Ardana, ktorý získal 10 miliónov dolárov.

Prečítaj si tiež: Deflačná politika ukazuje prvé negatívne znaky – Ethereum produkuje obrovské poplatky

Protokol Ardana

Ardana je v podstate stablecoinový ekosystém, ktorý pracuje na blockchaine Cardano. Tomuto perspektívnemu projektu sa podarilo získať 10 miliónov dolárov od veľmi významných investorov. Ide o spoločnosť Three Arrows Capital a Ascensive Assets.

Významnú udalosť okomentoval aj generálny riaditeľ projektu Ardana Ryan Matovu:

„Ako prvý all-in-one stablecoinový ekosystém postavený na Cardane poskytuje naša platforma používateľom pohodlný prístup k likvidite, čo je v hyper konkurenčnom svete DeFi stále aktuálny problém. Sme tiež schopní využiť rýchlosť, škálovateľnosť a bezpečnosť Cardana. Ponukáme decentralizované finančné riešenie, ktoré funguje pre každého, čoskoro nás dokonca čaká uľahčenie výmeny cudzích mien.“

Mohlo by ťa zaujímať: Tento investor nakúpil kryptomenu Shiba Inu za 3 400 USD – Teraz je miliardár!

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Stablecoin dUSD

Ardana stojí za stablecoinom dUSD. Používatelia môžu tento token posielať, prijímať, ukladať a požičiavať. dUSD disponuje kurzom 1:1 s USD a taktiež bude krytý kryptomenou ADA.

Ardana však okrem stablecoinu chystá ďalší veľmi zaujímavý token s názvom DANA. Ten sa bude využívať na samotnú správu protokolu. Predaj by sa mal uskutočniť ešte počas tohto roka. Podľa slov vývojárov bude k dispozícii celkovo 125 miliónov tokenov, pričom prvých 35 miliónov sa bude predávať s cenou 0,3 až 0,6 USD.

Cardano je najväčším konkurentom Etherea a z hľadiska transakčných poplatkov ho doslova prevalcuje. Priemerné náklady v sieti ADA sú približne 0,43 USD. V prípade ETH je to astronomických 47 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre