Kedy bude Ripple atakovať cenu 5 USD – Kľúčom je xRapid

Novinky Dosiahne Ripple cenu aspoň 5 dolárov?
Dosiahne Ripple cenu aspoň 5 dolárov? Zdroj: shutterstock.com/Virrage Images
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Každý, kto sa čo i len trocha zaujíma o kryptomeny, pozná Ripple (XRP). V súčasnosti je na tretej priečke s kapitalizáciou 24 miliárd USD. Jeho cena sa pohybuje zhruba na 0,61 USD. Prešla už nejaká doba od vtedy, keď bolo jeho ATH na úrovni 3,8 USD. Ripple je primárne využívaný bankami pre rýchlejšie bankové transakcie, ale na rozdiel od Bitcoinu nemožno o ňom povedať, že by bol decentralizovaný.

Disclaimer: Tento článok nepovažujte za finančnú radu, alebo nabádanie na zakúpenie kryptomien. Ak by ste sa rozhodli investovať do ktorejkoľvek z kryptomien, majte na pamäti, že je z vašej strany nevyhnutné dôkladné vyhodnotenie trhu. A pred každou investíciou treba zvážiť všetky riziká, ktoré obchodovanie na kryptotrhu prináša.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Tri dôležité systémy

XRP sa presadzuje najmä vo finančných inštitúciách v medzinárodnom platobnom styku. Môžeme teda vidieť, že získavanie nových partnerstiev priviedli Ripple k tomu, že sa stal jednou z najviac adoptovaných kryptosystémov. Je to hlavne vďaka technológii xCurrent, ktorú prijali viaceré finančné nadácie a bankové inštitúcie.

Je dôležité vedieť, že Ripple (XRP) má v súčasnosti tri samostatné systémy. Všetky sú navrhnuté na podporu rýchlych a ekonomických prevodov peňazí. Sú to xVia, xCurrent a xRapid.

Ktorý z týchto systémov skutočne XRP potrebuje

xRapid je z troch existujúcich systémov jediný, ktorý skutočne Ripple potrebuje. xRapid je určený pre finančné inštitúcie, ktoré si želajú minimalizovať náklady na likviditu a súčasne umožniť rýchlejší a bezproblémovejší proces transakcií. Nástroj je inovovaný vzhľadom na skutočnosť, že platby na rozvíjajúcich sa trhoch si často vyžadujú predfinancované účty v miestnej mene a to po celom svete. To spôsobuje nadmerné náklady na likviditu.

Kedy teda bude Ripple atakovať cenu 5 USD

Dnes vidíme, že to nie je XRP coin, ktorý je masovo prijatý, ale je to technológia Ripple.

Pozrime sa teda na situáciu, keď sa banka rozhoduje, aký systém má použiť, aby umožnila cezhraničné prevody peňazí v rámci pár sekúnd. Ak sa rozhodne pre xCurrent, tento nebude vyžadovať použitie XRP. Naopak, ak by sa rozhodla pre xRapid, ten XRP vyžadovať bude. Vidíme tu zásadný rozdiel v tom, ako použitie systému ovplyvní dopyt po XRP coine.

Z uvedeného príkladu je celkom zreteľne vidieť, kedy môžme očakávať masívny rast ceny XRP.  Ak uvidíme zvýšenú aktivitu tímu Ripple v propagácii systému xRapid a jeho rastúcu adopciu finančnými inštitúciami, bude to ten správny fundament, ktorý spôsobí zvýšený záujem o XRP. A ako vieme, zvýšený dopyt vytlačí cenu nahor.

Môže vás tiež zaujímať: Viete, aký je rozdiel medzi Hot Wallet a Cold Wallet?

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.