Federálne regulačné orgány plánujú tvrdo udrieť, tentokrát je terčom Ethereum!

Inštitúcie Ethereum vs. SEC
Ethereum vs. SEC. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production
BitmarketsBitmarkets

Federálne regulačné orgány plánujú tvrdo zasiahnuť proti druhej najsilnejšej kryptomenovej sieti. Prečo je Ethereum terčom SEC-u?

Ethereum vs. SEC

Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) zažíva neúspech v súdnom spore proti spoločnosti Ripple. Tentokrát sa však zameriava na Ethereum a ak uspeje, bude to obrovský problém pre celý kryptomenový sektor. Predseda SEC-u Gary Gensler síce argumentuje, že cieľom inštitúcie je chrániť investorov, no jej doterajšia politika skôr naznačuje, že jej kryptomeny prekážajú.

Gensler neustále opakuje presvedčenie, že všetky digitálne aktíva sú cenné papiere, a preto by mali byť registrované v Komisii pre cenné papiere a burzy. Pred bankovým výborom Senátu Gensler naznačil, že sa budú práve preto zaoberať aj Ethereom.

Ethereum a jeho prechod na nový konsenzus je pre nás veľmi dôležitý. Na základe ich stakingového programu verejnosť očakáva zisky na základe úsilia iných ľudí. V tomto prípade musíme zakročiť,” uviedol Gensler.

Prečítaj si tiež: Ďalší Lehman Brothers? Tieto dve svetové banky majú vážne problémy

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

SEC prekračuje svoje právomoci

Komisia pre cenné papiere a burzy pred nedávnom uviedla ďalšie dôležité stanovisko, ktoré jasne dokazuje úsilie negatívne zakročiť proti ETH. Podľa nich všetky transakcie v sieti Etherea spadajú do jurisdikcie SEC-u. Ako argument uvádzajú počet uzlov, ktoré sa nachádzajú na území USA.

Ešte v roku 2018 sa pritom zdalo, že sa SEC nebude Bitcoinom a Ethereom zaoberať. Vtedajší riaditeľ pre korporátne financie William Hinman uviedol, že BTC aj ETH nie sú cennými papiermi. Dôvodom mala byť najmä silná decentralizácia.

SEC považuje Ethereum s novým konsenzom za cenný papier aj na základe Howeyho testu. A to najmä vďaka úverovým a stakingovým programom. Aj v tomto prípade je však potrebné dodať, že sa Ethereum stále líši od iných úrokových produktov či platforiem. V prípade ETH sa síce tokeny stakujú, ale úroky sa nezískavajú z poskytovaných pôžičiek.

Bude naozaj zaujímavé sledovať, ako sa celý tento proces vyvinie. Môže to mať však obrovský vplyv na celý sektor kryptomien.

Čítaj ďalej: Expert varuje: Solana je nebezpečná a kontroverzná

txbtxb