Ďalšia dobrá správa pre Bitcoin
Ďalšia dobrá správa pre Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

Bitcoin sa drží na dôležitej podpore v cenovej oblasti 20 000 dolárov. Dobrou správou je neustále rastúca ťažobná sila, známa aj pod pojmom hash-rate.

Bitcoin si drží ťažobnú silu

Celková trhová kapitalizácia kryptomien sa stále drží pod hranicou 1 bilióna amerických dolárov. Aj napriek negatívnym globálnym podmienkam existuje dôležitý ukazovateľ, ktorý neustále dosahuje nové maximá. Ťažobná rýchlosť, tzv. hash-rate dosiahol nový rekord. Od zákazu ťažby BTC v Číne ide o takmer 300 % nárast. S touto informáciou prišla spoločnosť Reflexivity Research, ktorý sa zaoberá výskumom kryptomien.

Prečítaj si tiež: Dobrá správa pre Bitcoin! Úroveň akumulácie môže odštartovať rast. Dosiahla 7-ročné maximum

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ťažobný výkon rastie závratným tempom a každým týždňom dosahuje nové maximá. Podľa najnovších údajov portálu Blockchain.com dosiahol hash-rate hodnotu 248,826 milióna terahashov za sekundu (ďalej TH/s). Počas čínskeho zákazu bol hash-rate na úrovni 86,292 milióna TH/s. Čomu môžeme pripísať túto zmenu? Nálada ťažiarov je opäť pozitívnejšia najmä z dôvodu poklesu dôvery investorov voči štandardným menám. Dôveru čoraz viac vkladajú do kryptomien.

Bitcoinové uzly na území Číny
Bitcoinové uzly na území Číny. Zdroj: Bitrawr

Aj napriek zákazu čínskej vlády z júna 2022 je na ich území stále evidovaných viac ako 70 bitcoinových uzlov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance