Ako Bitcoin ukončí rok 2022?
Ako Bitcoin ukončí rok 2022? Zdroj: Shutterstock.com/Orawan Pattarawimonchai

Bitcoin sa už pomerne dlho snaží udržať nad cenovou hladinou 20 000 dolárov a potvrdiť ju ako support z dlhodobého hľadiska. Zdá sa, že najbližšie týždne budú kľúčové a určia, kam bude smerovať cena hlavnej kryptomeny po zvyšok roka. To vedie mnohých investorov a analytikov k špekuláciám a rôznym predpovediam.

Známy kryptomenový obchodník Rekt Capital 4. októbra zverejnil na svojom tweeteri, že Bitcoin je blízko k dosiahnutiu takmer ročného klesajúceho trendu na týždennom časovom rámci. Korekcia sa začala v novembri 2021 a stále pokračuje, pričom najvýraznejšia bola práve v apríli 2022.

V ďalšom tweete si analytik všimol zaujímavý cenový vzor, ktorý sa uzatvára, a mal by spôsobiť vysokú cenovú volatilitu. Ide o najdlhšiu konsolidačnú štruktúru od dosiahnutia historického maxima.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin formuje dno

V tom istom čase obchodník s kryptomenami Michaël van de Poppe poznamenal, že Bitcoin sa konsolidoval medzi úrovňami rezistencie a supportu v sideway štruktúre. Poppe predpovedá, že rezistencia 20 700 dolárov by mohla slúžiť ako vhodná zóna pre shortové pozície scalperov a očakáva, že druhou podobnou úrovňou bude 22 400 dolárov.

Medzitým mnoho ukazovateľov v bitcoinovej sieti javí známky optimizmu. Počet držiteľov Bitcoinu neustále stúpa v priebehu roka a dosiahol už vyše 4,5 milióna nových držiteľov. Dokonca takmer polovica držiteľov Bitcoinu je stále v zisku, a to aj napriek dlhodobej korekcii. Nerealizované straty navyše potvrdzujú fakt, že klesajúci trend mnohých investorov neodradil.

On-chan dáta ukazujú, že formovanie dlhodobého dna pravdepodobne už prebieha, no na druhej strane Bitcoinu vždy trvalo niekoľko mesiacov, kým sa cena odrazila smerom nahor. Preto je stále príliš skoro na tvrdenie, že spotová cena je na dne a nemôže ešte klesnúť. Rok 2022 sa pravdepodobne bude uzatvárať v konsolidácii a posledný kvartál by mal byť miernejší ako tie predošlé.

Mohlo by ťa zaujímať: „Buďte pripravení, Bitcoin môže po zavedení regulácii zdvojnásobiť svoju hodnotu“ – tvrdí významný americký predstaviteľ

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance