Expert opisuje projekt Solana ako nebezpečný.
Expert opisuje projekt Solana ako nebezpečný. Zdroj: shutterstock.com/photo_gonzo

Justin Bons, zakladateľ a CIO spoločnosti Cyber Capital, upozornil na opätovné zlyhanie blockchainu Solana. Ten cez víkend zaznamenal v poradí už 8. vážny výpadok, ktorý zasiahol stovky projektov v rámci ekosystému.

Podľa Bonsa sú opakujúce sa výpadky na Solane dôsledkom zlého dizajnu samotného blockchainu a dodal, že sieť nie je dostatočne prepracovaná na to, aby sa ju dalo dlhodobo využívať.

Solana sa zaraďuje medzi kontroverzné projekty

Solana namiesto toho, aby napravila všetky chyby a príčiny, ktoré spôsobujú pravidelné výpadky, ešte zdvojnásobila svoje nesprávne bezpečnostné prvky a prijala ešte nebezpečnejšie riešenia,“ varuje Bons. Jedným z takýchto riešení je to, že „tím sa na svoje problémy vrhol hardvérovo, čoho príkladom je aj nedávne uvedenie telefónov Solana. Ide o inováciu, ktorú momentálne odvetvie blockchainu absolútne nepotrebuje.“

Okrem toho boli vývojári siete terčom obvinení z klamstiev. Sem patrí napríklad klamstvo o reálnej cirkulujúcej ponuke, nepravdivé vyhlásenia o transakciách za sekundu (TPS) či zavádzajúci dizajn s cieľom nafúknuť efektívnosť.

Bons taktiež odporučil investorom, aby boli opatrní pri podpore tohto blockchainu:

Podpora, ktorú sieť a jej natívny token SOL doteraz získali, prišla najmä od investorov rizikového kapitálu a rôznych špekulantov (…) Bolo by potrebné, aby sa Solana zotavila z tejto zlej povesti, ktorá je viac a viac poškvrnená pri každom zlyhaní siete! Porovnajte si to s Bitcoinom alebo Ethereom. Tie nikdy nezlyhávajú. SOL si v súčasnosti nezaslúži našu podporu.“

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 altcoiny, ktoré môžu čoskoro naplniť svoj cenový potenciál

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

SOL/USDT.
SOL/USDT. Zdroj: Tradingview.com

Posledný výpadok siete trval približne šesť hodín a bol spôsobený jedným nesprávne nakonfigurovaným uzlom, na ktorom bola spustená duplicitná inštancia kódovej základne Solana.

Cena tokenu SOL sa napriek všetkému drží na relatívne stabilnej úrovni. Za posledný týždeň cena vzrástla o viac ako 7 % a v čase písania tohto článku sa obchoduje za 34 dolárov. Kryptomena sa nachádza na 9. mieste v rebríčku všetkých kryptomien a jej trhová kapitalizácia presahuje 12 miliárd dolárov.

Aké máte vy skúsenosti so Solanou? Je to podľa vás projekt, ktorý má potenciál aj v budúcnosti? O svoj názor sa môžete podeliť v komentároch.

Prečítaj si tiež: Aký je ekonomický dosah kryptomien?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance