cina usa eu obchodna vojna

Máme viac ako týždeň od poslednej analýzy na Nasdaq composite a S & P 500, tak si dáme zase nejaký ten update situácie. Tento obchodný týždeň nebol pre akciový trh až taký priaznivý, pretože sme tu mali „menší“ výpredaj, ale nič sa tým nezmenilo na tom, že akciový trh má tendenciu rásť.

Hlavne na Nasdaq je zaujímavé sledovať, či sa naozaj podarí aspoň atakovať ATH hladinu z tohtoročného februára. Čo sa týka vývoja S & P 500, tak tu sa nedá nevšimnúť, že rast kurzu je z posledných dvoch týždňov podozrivo strmý. To značí, že retailoví investori nakupujú ako diví.

Aktuálna situácia na 4H TF indexe Nasdaq (Futures)

analýza nasdaq

Štruktúra indexu Nasdaq (futures) je jasná, aj naďalej sa opakuje higher high a higher low. Nemožno si však nevšimnúť, že tá volatilita je čím ďalej menšia, takže si myslím, že v dohľadnej dobe dôjde k mohutnému pohybu. Ako som hovoril v úvode, tento týždeň bol skôr v znamení výpredaja, ale prepad nakupujúci hneď zase vykúpili.

Odraz sme mali spoľahlivo od spodnej hrany zakresleného rising wedge, takže trh vymedzený priestor stále rešpektuje. Za predpokladu, že kurz prekoná S/R level 9 538 bodov a aj potom bude pokračovať v raste, tak najneskôr v polovici júna by sme mali vedieť, či trh pokorí svoje historické maximum.

Slovensko, najlepšia krajina pre život v kríze, aj mimo nej – Korona ma naučila..

Indikátory

Trh znova neuspel pri prerazení zakreslenej rezistenčnej čiary na RSI indikátore. A navyše sa samozrejme nepodarilo prekonať ani hraničných 70 bodov. Z toho cítim určité váhanie. V každom prípade supportná čiara znova zafungovala a krivka indikátora sa od nej odrazila. Čo sa týka MACD, tak to je paradoxne slabota. Aj napriek tomu, že kurz pumpuje a tlačí hore, tak momentum tomu nezodpovedá.

Aktuálna situácia na 4H TF indexe S & P 500 (Futures)

analýza S&P 500

Na S & P 500 sa to v posledných dvoch týždňoch celkom rozbehlo a zdá sa mi, že trh nadviazal rovnaké momentum ako to bolo na prelome marca/apríla. V každom prípade, ten strmý vzostupný rast kurzu je podmienený zakreslenou krátkodobou uptrendovou čiarou. Trh ju pekne rešpektuje a ak to tak bude aj v najbližších niekoľkých dní, tak kurz atakuje rezistenciu na S/R hladine 3 132 bodov.

Mne osobne sa ale ten strmý sklon trendovky nepáči. Respektíve, nepovažujem ho práve za dlhodobo udržateľný a myslím si, že môže každú chvíľu začať výpredaj. A ak nezačne teraz, tak na ďalšej S/R hladine určite. Inak, objemy sú v kontraste s tým strmým sklonom príšerne malé. Nepríde mi z toho bull volume, že je dôvod na takéto posilňovanie kurzu a trochu to páchne práve dropom.

Takto banky manipulujú klientov, aby nekupovali Bitcoin – Lži od Goldman Sachs

Indikátory

Rovnako ako na predošlom trhu, tak aj tu je zrejmá neschopnosť preraziť na indikátore RSI cez rezistenčnú trendovku a zároveň zotrvať v prepredanej časti hodnôt indikátora. A krivky RSI sa naozaj skôr držia vo vyšších hladinách hodnôt. Čo sa týka MACD, tak medzi vrcholmi kriviek je malá medvedia divergencia. Ale možno sa už uplatnila tým posledným výpredajom.

Záver

Zatiaľ nám trh nedáva žiadny významný signál, ktorý by nám napovedal, či je strednodobý vzostupný trend na konci. Drží sa to celkom solídne, ale ako opakovane hovorím, tak to skôr považujem za fake rally. Z toho sa dá usúdiť, že retailoví investori stále vo veľkom naskakujú na trh a úplne ignorujú globálnu makroekonomickú situáciu.

O to horší to bude výplach, až retail dostane strach. Tento druh investorov tu primárne funguje na emóciách a hneď ako prevládnu tie negatívne, tak budú všetci zbesilo predávať.

Nemecko vstúpilo do recesie a ovplyvní to aj nás – Centrálne banky tlačia priveľa peňazí!


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na finančných trhoch sú veľmi rizikové!!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Jaroslav Jarolím.