Slovensko, najlepšia krajina pre život v kríze, aj mimo nej – Korona ma naučila..

0

V médiách sa dnes dočítate všetko o tom, čo sa deje v zahraničí, aké desivé veci sa tam dejú koľko je tam strachu, nenávisti a materializmu a novinári tak s obľubou opisujú aj krajinu, v ktorej žijeme my. Všetci tí politici a klamári, každý si ide svoje, nehľadí na druhých. K tomu tá korona…

No… neviem aké je to tam vonku, pretože už tretí mesiac nemôžem cestovať za hranice, ale musím uznať že som veľmi rád, že som počas týchto… ehm, udalostí, skysol práve tu. Na Slovensku, v Poprade blízko prírody, kde nič nehrozí kde mám rodinu a kamarátov. A okej, aj tu sa iste dejú nejaké svinstvá, ale my, Slováci, sme v pohode. Tak ako sme boli vždy. Dokonca aj obchody sú už otvorené a kto vie, možno cez leto povolia menšie festivaly. Prípadne iné akcie.

Na tomto webe sledujeme okrem kryptomien aj prebiehajúcu krízu. Ako na ňu reagujú akcie, ako centrálne banky manipulujú číselká na grafoch aby zakryli fakt, že svet je v recesii a že prichádza zmena. A fakt, že ja žijem na Slovensku, mi dáva istotu, že mne nič nehrozí.

Žijem totiž v najmierumilovnejšej krajine na svete. My Slováci, sme nikdy neviedli vojny, nikdy se sa nesnažili zmeniť svet a po väčšinu našej histórie sme fungovali vnútri nejakých väčších štátov. Či už to bola Veľká Morava, Uhorsko, Československo… Teraz sme zase v Európskej Únii. Vždy sme sa vedeli prispôsobiť a ostali sme silní. Zachovali sme si svoju národnú identitu.

Preto som občas smutný keď vidím, ako ju teraz, keď si konečne vládneme sami, pomaly strácame.

Ale to nevadí. To je evolúcia.

Kto vie? Možno patrím medzi posledné generácie ľudí, ktorí sami seba vnímajú ako Slovákov. V súčasnej dobe globalizácie a pôsobenia okolitých kultúr prostredníctvom internetu sa stierajú rozdiely medzi národmi. Možno čoskoro Slovensko prestane byť Slovenskom a budeme zase súčasťou niečoho väčšieho.

Možno nás ten svet pomelie. Kedysi nám vládli Rusi, teraz sú to Američania, pomaly si na nás brúsi zuby Čína. Ale ako poznám Slovákov ostanú navždy Slovákmi. A vždy tu budeme mať relatívny kľud. Pretože vďaka našej neškodnosti nám nikto nemá dôvod škodiť. Veď aj utečenci z Líbie o Slovensko nemali záujem. Pritom by im tu určite bolo lepšie, než v Nemecku.

Len by sme ešte mohli byť milší sami na seba. A viac si vážiť, že sme Slováci. Máme byť na čo hrdí. Slovensko je krásna krajina. Je mi tu dobre.

Nič však nie je dokonalé. Bohužiaľ ani Slovenská ekonomika. Sme príliš zameraní na export a to nás počas prebiehajúcej ekonomickej krízy môže poškodiť. Ako Slovensko zasiahla pandémia koronavirusu? Máme očakávať prepúšťanie alebo znižovanie výplat? Uťahovanie opaskov?

Viac sa dočítate v tomto článku:

Tento problém slovenskej ekonomiky s nami môže poriadne zamávať počas krízy

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.