Toto je pravý dôvod protestov v USA – George Floyd je len zámienka!

BITmarkets BITmarkets

Iste ste už postrehli prebiehajúce protesty v USA. To čo sa deje však nie sú iba obyčajné demonštrácie. Toto je prevrat. Smrť Georga Floyda je len zámienka. Rozpadáva sa systém, ktorý nás okráda posledných sto rokov!

Situácia v USA je momentálne naozaj desivá. Koronavirus si vyžiadal už viac než 100 000 obetí, chorých je viac než milión ľudí a občania USA už nezvládajú karanténu. Búria sa proti zákazom vychádzania a ďalším opatreniam, ktorých cieľom je obmedziť šírenie COVID-19 a odviesť pozornosť od najväčšej krádeže na svete.

Americká centrálna banka (Fed) totiž od začiatku krízy vytlačila skutočne ohromné množstvo peňazí. Viac než 7000 miliárd inflačných dolárov už vstúpilo alebo čoskoro vstúpi do ekonomiky. Fed tieto peniaze použil na záchranu bánk, investície do najväčších amerických firiem, manipuláciu akciových indexov a zadlžovanie americkej vlády. Fed – súkromná firma – totiž tieto vytlačené peniaze požičiava vláde na úrok.

Doláre, ktoré boli vytvorené prakticky zo vzduchu majú obrovský dopad na ekonomiku a slúžia na dva hlavné účely:

  • Ochrana majetku bohatých
  • Zadlženie vlády a občanov USA

Neveríte? Zistite viac o celosvetovom centre moci – FED, najväčší podvod v histórii – Súkromná firma, s výhradným právom tlačiť doláre – Bohužiaľ… toto je realita v ktorej žijeme.

Obsah článku:

  • 7 biliónov – Prebieha najväčšia krádež v histórii
  • Rovnako to funguje v celom svete a všetci sú závislí na akciových indexoch
  • Systém ktorý nás okráda nikdy nebol slabší
  • Američania sa búria proti systému – George Floyd je len zámienka
  • Ľudia sú proste nasraní, sedia doma, nudia sa a svrbia ich zadky, takže stačí fakt málo, aby vyšli do ulíc.

Sledujte nás na facebooku a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo.

7 biliónov – Prebieha najväčšia krádež v histórii

7000 miliárd dolárov sa však nedá vytlačiť len tak zo vzduchu. Ide o viac než 50% HDP USA! Tieto peniaze budú skutočne vstupovať do cirkulácie ešte veľa rokov a spôsobia pravdepodobne najväčšiu infláciu od kedy sme opustili zlatý štandard.

Fed pri tomto podvode používa monetárnu politiku známu ako Quantitative Easing (QE). Ide o spôsob, ako nenápadne púšťať do ekonomiky obrovské množstvá peňazí a ešte viac  zadĺžiť ľudí. QE sme zrozumiteľne vysvetlili v tomto článku.

Podľa najlepších ekonomických teórií je pomalé tlačenie inflačných peňazí prospešné, pretože znehodnocuje dlh, no ak sa to preháňa, systém prechádza do stavu hyperinflácie. Na nej samozrejme bohatnú ľudia, ktorí peniaze tlačia – falšujú.

Rovnako to funguje v celom svete a všetci sú závislí na akciových indexoch

Takýto jednostranne naklonený systém ktorý pomáha bohatým však nemôže vydržať večne. Skôr či neskôr musí prísť zmena a to sa práve teraz deje. Koronavirus prekvapil úplne všetkých a spustil najväčšiu ekonomickú krízu posledných rokov.

Zaujímavé je, že Fed a ďalšie veľké centrálne banky (EÚ, Japonsko, Južná Kórea) používajú rovnaké praktiky na okrádanie ľudí a manipulovanie trhu a prebiehajúcu krízu viac či menej úspešne maskujú. Svet bol v recesii aj pred koronou, to teraz sa to pomaly vymyká spod kontroly aj tým najmocnejším.

Máme tu víkend a konečne vieme, na akej hodnote tento týždeň uzavreli americké indexy. Musíme zhodnotiť, že aj napriek desivej situácii v krajine akcie zaznamenali skvelý týždeň a všetky hlavne indexy sa dostali na nové maximum. To všetko aj napriek rekordnému nárastu nezamestnanosti a výkonu hospodárstva. Prečítajte si našu analýzu:

Rastúce akcie počas krízy? V Amerike áno a tvrdo za to zaplatia!

Starý systém sa rozpadáva

Systém, ktorý nás neustále okráda, je teraz slabší, než kedykoľvek predtým. Najviac tomu napomohla Veľká Británia Brexitom, čím oslabila EÚ a americký prezident Donald Trump, ktorý poškodil USA nezmyselnou vojnou proti Číne. To boli dve veľké rany, ktoré systém zasiahli v posledných troch rokoch.

Tou treťou a snáď osudnou je koronavirus. Nikto ho nemohol predpokladať. COVID-19 úplne zmenil hru a poslal USA a ich kamarátov do špirály ekonomickej recesie. A nechcem teraz vytvárať nejaké konšpirácie, ale Čína z tejto situácie náramne profituje a po tejto kríze sa stane svetovým lídrom.

Tak ako tak, súčasný systém sa rozpadáva a nastupuje nový. Chytili sa toho aktivisti a revolucionári po celom svete a výsledkom sú aj prebiehajúce procesy v USA.

Prečítajte si náš príbeh o hyperinflácii dolára – Takto vznikla najväčšia kríza modernej histórie

Američania sa búria proti systému – George Floyd je len zámienka

Iste ste postrehli, že veľké americké mestá sú okupované demonštrantmi. Nepomohol ani zákaz vychádzania. V USA sa šíri vzbura. Ľudia sú už unavení z mizerného života v Amerike. Tam sa totiž žije inak ako u nás. Ľudia prežívajú od výplaty k výplate a tie mimochodom chodia každý týždeň.

Viac než polovici Američanov teraz kvôli korone vypadol príjem vláda sa o nich nepostarala. Úrady práce sú prehltené a vybaviť si podporu je malý zázrak. Zdá sa, že nepomohol ani prísľub 6000 $ každej domácnosti v USA.

Ľudia sú proste nasraní, sedia doma, nudia sa a svrbia ich zadky, takže stačí fakt málo, aby vyšli do ulíc

A to málo práve prišlo. Policajt v Minneapolise udusil černocha a to v dnešnej dobe stačí. Celá Amerika je teraz v uliciach a protestuje proti policajnej brutalite. Ľudia, ktorí sú za týmito protestami však pravdepodobne sledujú iné ciele. Prečo by inak začali zhromažďovať ľudí pred Bielym domom?

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: