Takto banky manipulujú klientov, aby nekupovali Bitcoin – Lži od Goldman Sachs

0

Každý deň môžeme sledovať tvrdenia, že Bitcoin je podvod, nemá budúcnosť, je to bublina a spadne na nulu. Je zaujímavé, že všetky tieto vyjadrenia prišli len od malej skupinky ľudí, prevažne bankárov. Chcú skutočne pošpiniť dobré meno Bitcoinu, alebo len manipulujú s názormi ľudí?

Opäť sa nevyhol kritike

Goldman Sachs je banka, ktorá na jednej strane kritizuje Bitcoin, no a na strane druhej sa aktívne vyjadruje, že chce sama priniesť revolúciu kryptomien. Zdá sa, že má pod kontrolou veľké médiá, ktoré môžu o Bitcoine napísať prakticky hocijaké články a príspevky.

V minulosti sme mohli vidieť napríklad manipuláciu počas veľkého výpredaja v roku 2017. Najprv veľká časť svetových bankárov naraz tvrdo kritizovala Bitcoin a následne sa ospravedlnila za vyjadrenie. Sami bankári priznali, že zmenili svoj názor. Bitcoin nakoniec počas výpredaja nakúpili. O niekoľko mesiacov to isté zopakovali. Najprv, keď bol Bitcoin na ATH, prišli vyjadrenia, že je to podvod. Keď spadol na 6 000 USD, tak sa zrazu špekulovalo o veľkom boji medzi bankami, ktorá ako prvá prinesie globálnu krypto burzu.

Máte zálusk na lacné akcie? Nekupujte to, čoho sa bohatí zbavujú! Kúpte radšej to, do čoho tiež dávajú peniaze. Napríklad Bitcoin.

Opäť sa objavujú negatívne správy

Goldman Sachs sa po dlhšej dobe opäť vyjadrila na tému Bitcoinu. Tejto banke sa nepáči na Bitcoine zlá udržateľnosť hodnoty. Akcie a dlhopisy poskytujú oveľa bezpečnejší spôsob investície, ako podivný Bitcoin. Poplatky za nákup BTC sú vysoké a je náročné ho nakúpiť. Naša banka poskytuje nákup aktív úplne zadarmo a veľmi jednoducho. Presne takto sa po dlhšej dobe vyjadril o Bitcoine jeden z analytikov tejto banky.

Celé vyjadrenie Goldman Sachs môže pôsobiť dosť zavádzajúco. Je síce pravda, že Bitcoin nie je až také jednoduché zakúpiť ako napríklad akcie a je potrebné pri transakcii niekedy zaplatiť aj 10 USD (v BTC). Na strane druhej si ho môžeme držať na hardware wallet, takže žiadna banka a ani inštitúcia nemôže rozhodovať o budúcnosti investície. Väčšina bánk okrem toho často pri využívaní služieb účtuje klientom „ďalšie“ skryté poplatky.

Posledná šanca lacno získať Bitcoin? – Bohatí nakupujú teraz! Kedy začnete vy?

Je to manipulácia?

Je nereálne si na základe predchádzajúcich vyjadrení Goldman Sachs myslieť, že majú negatívny názor na Bitcoin. Pravdepodobne zámerne klamú o tomto aktíve a špinia jeho meno, aby odlákali investorov a ponúkli im lepšie podmienky.

Tento ťah môžeme prirovnať napríklad k podomovým predajcom, ktorí sa vás za každú cenu snažia presvedčiť o kvalite svojho produktu. Neskôr zistíte, že ste kúpili nekvalitný výrobok. Za vyjadreniami bánk môže byť aj čistá manipulácia. Pokiaľ cena BTC rastie, tak sa vyjadrujú veľmi negatívne. Následne po poklese si nakúpia a zmenia svoj názor.

Je cena Bitcoinu zmanipulovaná? Pozreli sme sa, ako to funguje v skutočnosti. Existuje skupina ľudí, ktorá ovláda celý trh s kryptomenami? Prečítajte si článok.

Vládcovia trhu s kryptomenami – Manipuluje makro cenou Bitcoinu pár bohatých ľudí?

3 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre