Do čoho investovať do konca roka?
Do čoho investovať do konca roka? Zdroj: Shutterstock.com/Ground Picture

Agresívna menová politika Federálneho rezervného systému (FED) prinútila mnohých investorov zamyslieť sa nad otázkou, do čoho investovať. Posledný rok bola volatilita na trhoch pomerne vysoká, a preto mnohí účastníci trhu hľadajú spôsob, ako sa ochrániť pred infláciou. Väčšine napadne ako prvé investovanie do zlata, ktoré ale v priebehu polovice roka stratilo 20 %.

Analytici spoločnosti poskytujúcej finančné služby Morningstar diskutovali na tému ideálnej investície v závere roka 2022. Hlavný stratég Morningstar, Dave Sekera, sa najprv dotkol problémov, ktoré sa vyskytli v treťom štvrťroku, a potom sa presunul do oblastí, kde by účastníci trhu mohli nájsť útočisko práve v poslednom štvrťroku:

„Akcie sa obchodujú s približne 20-percentnou zľavou v porovnaní s našimi reálnymi hodnotami. Pri obchodovaní tu v USA pokrývame približne 700 akcií a vypočítavame, ako sa tieto akcie dnes obchodujú na trhu. Porovnávame to s vnútorným ocenením, ktoré vykonal náš analytický tím.“ povedal Sekera.

Analytici pre každú akciu vypočítali metriku pomeru ceny a primeranej hodnoty. To ukazuje, aké lacné sú v súčasnosti akcie, pričom naposledy bol tento pomer zaznamenaný v roku 2010. Aj keď sú akcie v dlhodobejšej korekcii, malo by sa im dobre dariť v akomkoľvek prostredí.

Investovanie do akcií prináša aj riziká aj zisk
Investovanie do akcií prináša aj riziká, aj zisk. Zdroj: Shutterstock.com/small smiles

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: 4 faktory, ktoré môžu naštartovať opätovný rast kryptomien a Bitcoinu

Do čoho investovať?

V súčasnosti ekonomika čelí nestabilnému prostrediu a vidina držať akcie sa môže niekomu zdať riskantná. Práve toto obdobie slúži na budovanie dôvery v akcie, ktoré vlastníte bez ohľadu na to, či sú odolné voči inflácii, alebo nie. Dave Sekera spomenul hlavne tieto 3 akcie:

  • Zimmer Biomet Holdings (NYSE: ZBH)
  • Illumina (NASDAQ: ILMN)
  • Zoetis (NYSE: ZTS)

ZBH dosahuje v súčasnosti 36-percentnú zľavu na základe vyššie spomínaného pomeru. Zimmer Biomet je verejne obchodovaná spoločnosť zaoberajúca sa zdravotníckymi prístrojmi.

3 potenciálne ziskové akcie

ILMN dosahuje v súčasnosti 35-percentnú zľavu oproti reálnej hodnote. Očakáva sa, že produkt v oblasti tekutej biopsie sa dostane na trhy v najbližších rokoch, so schopnosťou skrínovať až 50 rôznych druhov rakoviny.

ZTS sa obchoduje s 20 %-percentnou zľavou podľa Sekeru. Oblasťou je starostlivosť o domáce zvieratá, kde bol zaznamenaný trend pre majiteľov domácich zvierat míňať viac, čo by mohlo firme poskytnúť príležitosti na rast.

Všetky tri akcie by mali v najbližšom období zaznamenať rastúci trend, keďže ich reálna hodnota je oveľa vyššie v porovnaní s ich trhovou cenou.

Mohlo by ťa zaujímať: „To najhoršie nás ešte len čaká. Pripravte sa na brutálny prepad trhu s nehnuteľnosťami,“ varuje laureát Nobelovej ceny Paul Krugman

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance